}
جمعه ، 1 تــيـــر ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
بر گزاری دیدار ماه نوامبر فنی در پاریس (1387/06/26 ) Image: بر گزاری دیدار ماه نوامبر فنی در پاریس

فارغ التحصیلان دانشکده فنی دانشگاه تهران مقیم پاریس بعد از ظهر شنبه 25 نوامبر برابر 4 آذر گردهم آمدند. تعداد حاضران در این برنامه بسیار بیشتر از پیش بینی های اولیه بود و به 32 نفر رسید. نکته قابل توجه در این میان حضور فارغ التحصیلان جوان دانشکده فنی در کنار پیشکسوتان بود. نخستین گردهمایی این عده از خانواده فنی یک سال قبل برگزار شد. به گزارش سایت مهندسان فارغ التحصیل دانشکده فنی در اروپا، این گردهمایی بر اساس یک سنت دوره ای برگزار می شود. فارغ التحصیلان دانشکده فنی در اروپا هر سال در نخستین روزهای بهار در مراسم شامی گرد هم می آیند.

دکتر کارو لوکس: بیش از هر چیز به تدریس می اندیشم (1387/06/26 ) Image: دکتر کارو لوکس: بیش از هر چیز به تدریس می اندیشم

دکتر کارو لوکس از استادان شاخص دانشکده فنی امسال به عنوان یکی از چهره های ماندگار برگزیده شد. دکتر لوکس سال 1352 در رشته مهندسی برق و الكترونیك با مدرك كارشناسی ارشد از دانشکده فنی فارغ التحصیل شد. سپس تحصیلات خود را تا دکترا در دانشگاه برکلی كالیفرنیا ادامه داد.وی در حال حاضر استاد ممتاز و عضو هیات علمی گروه مهندسی برق دانشكده فنی است. به مناسبت انتخاب وی به عنوان چهره ماندگار سال 1385، گفت و گویی با استاد ترتیب داده ایم که شرح کامل آن در متن خبر می آید.

دکتر انقطاع به عنوان یکی از 50 دانشمند برجسته دنیا انتخاب شد (1387/06/26 ) Image: دکتر انقطاع به عنوان یکی از 50 دانشمند برجسته دنیا انتخاب شد
پروفسور نادر انقطاع (برق 56) توسط مجله علمی  "Scientific American" به عنوان یكی از 50 شخصیت برجسته حوزه علوم و فناوری در سال 2005_2006 برگزیده شد. پروفسور نادر انقطاع استاد دانشگاه "پنسیلوانیا" و همكارانش، شیوه‌ای پیشنهاد كرده‌اند كه با استفاده از آن می توانبا فناوری‌های موجود، اجسام را تا حد زیادی غیر قابل رویت كرد. این یافته می‌تواندایده نامریی كردن اشیاء را عملی ‌كند .
مهندس یغمائیان در جشنواره سراسری عكس یادگاری دانشجویی برنده جایزه شد (1387/06/26 ) Image: مهندس یغمائیان در جشنواره سراسری عكس یادگاری دانشجویی برنده جایزه شد

مهندس حامد یغمائیان ( شیمی 84) در نخستین جشنواره سراسری عكس یادگاری دانشجویی، برنده جایزه ویژه شد. در این جشنواره كه در زاهدان برگزار شد، از میان بیش از 2 هزار اثر رسیده از 84 دانشگاه كشور، هزار و 714 اثر پذیرفته شد كه از این تعداد، 339 اثر در بخش هنر و تعداد 316 اثر در سایر رشته‌ها به‌مرحله داوری راه پیدا كرد كه در هر بخش هفت اثر به‌عنوان آثار برتر معرفی شدند. مهندس حامد یغمائیان از دانشگاه تهران، در سایر رشته‌ها برگزیده شد.د وی در این جشنواره 4 اثر در قالب یك مجموعه ارائه داد.

نخستین گردهمایی دانش آموختگان دانشکده فنی در شرق کانادا برگزار شد (1387/06/26 ) Image: نخستین گردهمایی دانش آموختگان دانشکده فنی در شرق کانادا برگزار شد

بیش از 70 نفر از دانش آموختگان و دوستداران دانشكده فنی از شهرهای مختلف كانادا به تورنتو آمدند، تا نخستین گردهمایی دانش آموختگان دانشکده فنی را در شرق کانادا  برپا كنند. این گردهمایی شنبه 20 آبان برابر 11 نوامبر برپا شد و پذیرای مهمانانی از شهرهای اوتاوا مونترال واترلو و تورنتو  كانادا بود.

مهندس سید اسماعیل علیزاده درگذشت (1387/06/26 ) Image: مهندس سید اسماعیل علیزاده درگذشت

مهندس سید اسماعیل علیزاده دانش آموخته كارشناسی و كارشناسی ارشد دانشكده فنی و دانشجوی دكترای مهندسی شیمی دانشكده فنی در گذشت. به همین مناسبت همزمان با هفتمین روز درگذشت وی، مجلس ترحیمی روز سه شنبه 30 آبان  ساعت 10 تا 11 و 30 دقیقه در مسجد دانشگاه تهران، برگزار می شود.  کانون فنی در گذشت آن مرحوم را به بازماندگان و خانواده فنی تسلیت گفته و آرزوی صبر جزیل برای آنان دارد .

بيشتر بخوانيد ...
گردهمایی سالیانه دانش آموختگان و دوستداران فنی در آمریکا برگزار شد (1387/06/26 ) Image: گردهمایی سالیانه دانش آموختگان و دوستداران فنی در آمریکا برگزار شد

سیزدهمین جشن سالانه بنیاد دانش آموختگان و دوستداران دانشکده فنی در آمریکا شنبه 13 آبان 1385 برابر با  4 نوامبر 2006 در هتل Westin  لس آنجلس برگزار شد.  در این برنامه پس از ارائه گزارش کوتاه سالانه بنیاد،  از 19 نفر از مهندسان پیشکسوت فارغ التحصیل پیش از سال 1335 توسط دکتر فرخ اشرفی و مهندس مینو اکبریان، مدیر عامل و معاون مدیر عامل بنیاد قدردانی به عمل آمد. این گردهمایی از ساعت 7 عصر آغاز و تا پاسی از شب ادامه داشت.

نخستین گردهمایی دانش آموختگان فنی در شرق كانادا (1387/06/26 ) Image: نخستین گردهمایی دانش آموختگان فنی در شرق كانادا
نخستین گردهمایی خانواده فنی در شرق كانادا به همت جمعی از دانش آموختگان  دانشكــده  فنی  در  این كشــور  برگزار   می شود. دانش آموختگان فنی 5 تا 7 عصر شنبه 11 نوامبر 2006 مطابق با 20 آبان 1385 در  تورنتو  كانادا  گردهم می آیند. علاقمندان می توانند با آقایان مهندس علیرضا امین وزیری، مانی مسگرپـور، هومن قاسمـی ، یونس نـوری  و خانم مهندس  مژگان نعمتی  تماس بگیرند.
پدر مهندس بیژن نامدار زنگنه درگذشت (1387/06/26 ) Image: پدر مهندس بیژن نامدار زنگنه درگذشت

پدر مهندس بیژن نامدار زنگنه (راه و ساختمان 56) دیروز درگذشت. مهندس نامدار زنگنه، از اعضای شورای عالی کانون مهندسین فارغ التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران بوده و علاوه بر این حضور فعالی در بخش مدیریت دولتی کشور دارد. وی در دولت خاتمی، سکان وزارت نفت را بر عهده داشت. مهندس نامدار زنگنه گذشته از تصدی وزارت نفت ، در سمت های دیگر دولتی نیز فعال بوده است .مجلس ختم پدرمهندس نامدار زنگنه فردا، چهارشنبه از ساعت 14 تا 30/15 دقیقه در مسجد نور واقع در میدان فاطمی تهران برقرار  است. کانون این ضایعه را به ایشان، خانواده محترمشان و بازماندگان تسلیت گفته و صبر جزیل مسالت دارد.

شركت رییس جمهور در تشیع پیكر دكتر مهر آذین (1387/06/26 ) Image: شركت رییس جمهور در تشیع پیكر دكتر مهر آذین

رییس جمهور، احمدی نژاد یكشنبه 8 مهر پیش از شروع مراسم آغاز سال تحصیلی، به صورت غیر منتظره  در دانشکده فنی دانشگاه تهران حضور یافت و ضمن قرائت فاتحه بر پیکر دکتر هاشم مهرآذین استاد عمران دانشکده فنی دانشگاه تهران، در مراسم تشییع وی شرکت کرد. به گزارش بازتاب در این مراسم همچنین رئیس دانشگاه تهران، رئیس نهاد نمایندگی مقام رهبری در دانشگاه‌ها، رئیس دانشکده فنی و جمع زیادی از استادان و دانشجویان شرکت داشتند.پیکر استاد فقید دانشکده فنی، پس از تشییع در دانشگاه تهران به بهشت زهرا منتقل شد.

Page 231 of 245First   Previous   226  227  228  229  230  [231]  232  233  234  235  Next   Last   
عضویت در پورتال
ورود پست الکترونیکی
آدرس ايميل:
درخواست اشتراك
bottomPane