}
سه شنبه ، 21 آذر ، 96
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
پذیرش دانشجوی دکتری در پژوهشگاه زلزله شناسی (1387/06/24 ) Image: پذیرش دانشجوی دکتری در پژوهشگاه زلزله شناسی

پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله برای سال 1386 دانشجوی دکتری می پذیرد. به گزارش مهر، آزمون کتبی ورودی دکترای سال 1386 در رشته های مهندسی عمران- مهندسی زلزله در دو تخصص سازه و ژئوتکنیک و رشته ژئوفیزیک- زلزله شناسی 3 خرداد ماه 1386 برگزار می شود. داوطلبان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به iiees.ac.ir مراجعه کنند.

بورسه به آمریکا، انگلیس و کانادا لغو شد (1387/06/24 ) Image: بورسه به آمریکا، انگلیس و کانادا لغو شد

دکتر محمود ملاباشی معاون دانشجویی وزارت علوم گفت: بورسیه دانشجویان برای کشورهای آمریکا، انگلیس و کانادا به دلیل رفتارهایی که دانشگاه های این کشورها با دانشجویان ایرانی داشته اند، لغو شد. وی  افزود : مانعی برای دانشجویانی که قصد دارند با هزینه شخصی در این کشورها به ادامه تحصیل بپردازند وجود ندارد.

معیار های انتخاب دانشگاه برای اعزام دانشجویان به خارج از کشور اعلام شد (1387/06/24 ) Image:  معیار های انتخاب دانشگاه برای اعزام دانشجویان به خارج از کشور اعلام شد

معیارهای وزارت علوم برای تعیین دانشگاه های مقصد جهت اعزام دانشجو به خارج از کشور اعلام شد. علی اکبر متکان مدیر کل بورس و دانشجویان خارج از کشور وزارت علوم با بیان این خبر افزود : در راستای اعزام دانشجویان به خارج از کشور معیارهایی در نظر گرفته می شود. بالا بودن سطح علمی دانشگاه، مقرون به صرفه بودن اعزام برای وزارت علوم به دانشگاهی خاص و سازگاری با فرهنگ ایران و در تضاد نبودن معیارهای اصلی انتخاب دانشگاه های خارج از کشور برای بورسیه دانشجویان و اعزام آنها مواردی است که از این پس در بورسیه دانشجویان در نظر گرفته خواهد شد.

کنفرانس تخصصی حفاظت و کنترل سیستم های قدرت برگزار می شود (1387/06/24 ) Image:  کنفرانس تخصصی حفاظت و کنترل سیستم های قدرت برگزار می شود

نخستین کنفرانس تخصصی حفاظت و کنترل سیستم های قدرت 29 و 30 آذر ماه امسال در دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود. بررسی و ارائه موضوعات جدید مرتبط با رله، حفاظت و کنترل های سیستم های قدرت، آشنایی متخصصان صنعت با موضوعات جدید، بهبود شبکه قدرت، ارتقاء استانداردهای حفاظت، به اشتراک گذاشتن تجربیات علمی و عملی متخصصان و محققان و تلاش در جهت ارتباط و همکاری بیشتر محققان و متخصصان صنعت برق در زمینه حفاظت و کنترل سیستم های قدرت از اهداف این کنفرانس است.

انوشه انصاری از فضا برگشت (1387/06/24 ) Image:  انوشه انصاری از فضا برگشت

انوشه انصاری نخستین فضانورد ایرانی كه با پرداخت 20 میلیون دلار به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر كرده در كنفرانس خبری در استارسیتی روسیه گفت: هیچ شانسی را برای رفتن مجدد به فضا از دست نمی‌دهم و فرقی نمی‌كند كه مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی باشد و یا نقاط دیگر در فضای بی انتها. وی که به تازگی از سفر فضایی خود به زمین باز گشته است، گفت كه از این سفر تاریخی لذت برده است.

نخستین جشنواره ملی پایان نامه‌های برگزیده مهندسی مواد برگزار می‌شود (1387/06/24 ) Image: نخستین جشنواره ملی پایان نامه‌های برگزیده مهندسی مواد برگزار می‌شود

مهلت شركت در نخستین جشنواره تخصصی پایان نامه‌های برگزیده رشته مهندسی مواد كه قرار است از دهم آبان ماه امسال به مدت دو روز در دانشگاه علم و صنعت ایران برپا می‌شود، تا شانزدهم مهر ماه سال جاری تمدید شد. علاقه‌مندان می‌توانند برای كسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 77209028 تماس بگیرند.

انوشه انصاری به فضا رفت (1387/06/24 ) Image: انوشه انصاری به فضا رفت

"انوشه انصاری" نخستین فضا گرد زن صبح چهارشنبه 29 شهریور سفر خود را به فضا آغاز كرد.  موشك روسی در حالی كه این توریست زن فضایی را به همراه كاركنان جدید ایستگاه فضایی، "میخائیل تیورین" فضانورد روسی و "مایكل لوپز" فضانورد آمریكایی حمل می‌كرد، صبح امروز از مركز فضایی بایكنور قزاقستان به فضا پرتاب شد.

یک مبتکر دانشكده فنی نوع جدیدی از قطعات و اتصالات قالب پلیمری ابداع كرد (1387/06/24 ) Image: یک مبتکر دانشكده فنی نوع جدیدی از قطعات و اتصالات قالب پلیمری ابداع كرد
مهندس مجید مظاهری (عمران 73) پژوهشگر فارغ التحصیل دانشكده فنی موفق به ابداع نوع جدیدی از قالب و اتصالات سبك پلیمری برای قالب‌بندی دیوارهای بتنی شد. وی كه كارشناس و پژوهشگر سازه و مبتكر این روش است، درباره ویژگی های این سیستم جدید گفت: با ابداع روش جدید و طراحی قطعات مورد نیاز ارائه شده است .
دانشجوی دانشگاه تهران نوعی سرامیك مغناطیسی سخت تولید کرد (1387/06/24 ) Image: دانشجوی دانشگاه تهران نوعی سرامیك مغناطیسی سخت تولید کرد

مهندس مهدی قبیتی دانشجوی كارشناسی ارشد متالورژی و مواد دانشکده فنی دانشگاه تهران در تحقیقات پایان‌نامه‌اش موفق به تولید پودر «هگزافریت استرانسیم» _نوعی سرامیك‌ مغناطیسی سخت _ شد. هگزافریت استرانسیم از سرامیك‌های مغناطیسی سخت به شمار می‌آید كه به دلیل دارا بودن میدان پسماندزدای مغناطیسی و دمای كوری بالا، پایداری شیمیایی و مقاومت به خوردگی خوب و همچنین قیمت مناسب، كاربردهای گسترده ای دارد.

صعود ایران در تولید علم (1387/06/24 ) Image: صعود ایران در تولید علم

شمار تولیدات علمی نمایه شده ایران در موسسه اطلاعات علمیدر سال 2005 برای نخستین بار به تعداد پنج هزار و پانصد و هفتاد و هشت مستند رسید که شامل چهار هزار و هفتصد و هفتاد و شش مقاله است.

 

Page 235 of 238First   Previous   229  230  231  232  233  234  [235]  236  237  238  Next   Last   
عضویت در پورتال
ورود پست الکترونیکی
آدرس ايميل:
درخواست اشتراك
bottomPane