}
شنبه ، 1 ارديبهشت ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
انوشه انصاری به فضا رفت (1387/06/24 ) Image: انوشه انصاری به فضا رفت

"انوشه انصاری" نخستین فضا گرد زن صبح چهارشنبه 29 شهریور سفر خود را به فضا آغاز كرد.  موشك روسی در حالی كه این توریست زن فضایی را به همراه كاركنان جدید ایستگاه فضایی، "میخائیل تیورین" فضانورد روسی و "مایكل لوپز" فضانورد آمریكایی حمل می‌كرد، صبح امروز از مركز فضایی بایكنور قزاقستان به فضا پرتاب شد.

یک مبتکر دانشكده فنی نوع جدیدی از قطعات و اتصالات قالب پلیمری ابداع كرد (1387/06/24 ) Image: یک مبتکر دانشكده فنی نوع جدیدی از قطعات و اتصالات قالب پلیمری ابداع كرد
مهندس مجید مظاهری (عمران 73) پژوهشگر فارغ التحصیل دانشكده فنی موفق به ابداع نوع جدیدی از قالب و اتصالات سبك پلیمری برای قالب‌بندی دیوارهای بتنی شد. وی كه كارشناس و پژوهشگر سازه و مبتكر این روش است، درباره ویژگی های این سیستم جدید گفت: با ابداع روش جدید و طراحی قطعات مورد نیاز ارائه شده است .
دانشجوی دانشگاه تهران نوعی سرامیك مغناطیسی سخت تولید کرد (1387/06/24 ) Image: دانشجوی دانشگاه تهران نوعی سرامیك مغناطیسی سخت تولید کرد

مهندس مهدی قبیتی دانشجوی كارشناسی ارشد متالورژی و مواد دانشکده فنی دانشگاه تهران در تحقیقات پایان‌نامه‌اش موفق به تولید پودر «هگزافریت استرانسیم» _نوعی سرامیك‌ مغناطیسی سخت _ شد. هگزافریت استرانسیم از سرامیك‌های مغناطیسی سخت به شمار می‌آید كه به دلیل دارا بودن میدان پسماندزدای مغناطیسی و دمای كوری بالا، پایداری شیمیایی و مقاومت به خوردگی خوب و همچنین قیمت مناسب، كاربردهای گسترده ای دارد.

صعود ایران در تولید علم (1387/06/24 ) Image: صعود ایران در تولید علم

شمار تولیدات علمی نمایه شده ایران در موسسه اطلاعات علمیدر سال 2005 برای نخستین بار به تعداد پنج هزار و پانصد و هفتاد و هشت مستند رسید که شامل چهار هزار و هفتصد و هفتاد و شش مقاله است.

 

طراحی نرم فزار آتش باری معادن روباز (1387/06/24 ) Image: طراحی نرم فزار آتش باری معادن روباز

دانش آموختگان دانشكده فنی دانشگاه تهران برای نخستین بار در كشور نرم‌افزار طراحی الگوهای آتش‌باری در معادن روباز را با هدف بهینه‌سازی آتش‌باری این معادن  طراحی كردند.

بهینه سازی واحد نم زدایی پالایشگاه گاز جنوب (1387/06/24 ) Image: بهینه سازی واحد نم زدایی پالایشگاه گاز جنوب
در تحقیقات پایان نامه مهندس ابوالحسن محمدی فارغ‌التحصیل رشته مهندسی شیمی دانشكده فنی تحت عنوان"بهینه سازی واحد نم زدایی پالایشگاه گاز جنوب" روش مناسبی برای كاهش گلیكول در واحدهای نم زدایی پالایشگاههای گاز ارائه شد.
این پایان نامه با راهنمای دكتر مجتبی شریعتی نیاسر به انجام رسیده است. 
ساخت سنجشگر بی ‌سیم فشار خون قلب بدون جراحی (1387/06/24 ) Image: ساخت سنجشگر بی ‌سیم فشار خون قلب بدون جراحی
دكتر نادر نجفی(فارغ التحصیل مهندسی برق دانشكده فنی 1365) دانشمند ایرانی مقیم آمریكا موفق به ابداع سنجشگر كوچكی در ابعاد یك دانه برنج شد كه به پزشكان امكان می‌دهد كه بدون جراحی، فشار خون داخل قلب را اندازه‌گیری كنند.
به گزارش خبرنگار «پژوهشی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این دستگاه كه توسط دكتر نادر نجفی و همكارانش در شركت «Integrated Sensing Systems» در میشیگان ساخته شده، در گروهی از بیماران قلبی كه به عارضه‌ای موسوم به احتقان یا گرفتگی قلب در اثر پر شدن عضلات آن از اخلاط (Congestive Heart Failure) دچار شده‌اند، كاربرد دارد.
در اثر این بیماری قلب افراد مبتلا نمی‌تواند به خوبی عمل تلمبه كردن خون در بخش‌های مختلف بدن را انجام دهد.
شناسایی موقعیت قطب های اولیه مریخ د رمیلیاردها سال گذشته (1387/06/24 ) Image: شناسایی موقعیت قطب های اولیه مریخ د رمیلیاردها سال گذشته
پروفسور جعفر اركانی حامد، فارغ‌التحصیل مهندسی معدن سال 1341 دانشكده فنی دانشگاه تهران كه در حال حاضر استاد دانشگاه مك‌گیل و پژوهشگر ناسا می باشد، نظریه ای ارائه نموده است كه بر مبنای آن محور دوران سیاره مریخ طی چهار میلیارد سال گذشته حدود 60 تا 70 درجه تغییر كرده است. یافته های وی در صورت اثبات، مطالعات دانشمندان در خصوص منابع آب زیرزمینی مریخ را وارد مرحله تازه‌ایخواهدكرد.    
برگزاری دوره آموزشی مدیریت ساخت (1387/06/23 ) Image: برگزاری دوره آموزشی مدیریت ساخت

جامعه مهندسان مشاور ایران دوره آموزشی مدیریت ساخت (اجرا) را برگزار می کند.  این دوره 2 ماهه با هزینه 300 هزار تومان برگزار شده و شرکت کنندگان باید حداقل دارای مدرک کارشناسی در یکی از رشته های مهندسی و دو سال سابقه کار در رشته مرتبط بوده و به زبان انگلیسی نیز آشنا باشند. تدریس این دوره ها را مهندس منصور بدیعی به عهده داشته و منابع درسی به زبان انگلیسی است. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این کلاس ها می توانند با مهندس فتاح به شماره تلفن 09194230793 تماس بگیرند. مهلت ثبت نام تا 20 شهریور ماه اعلام شده و کلاس ها در ساختمان جامعه مهندسان مشاور ایران به شماره تلفن 60_ 2240626 و نشانی ولنجک_ انتهای بلوار دانشجو _ روبه روی البرز دوم _ نبش گلریزان برگزار می شود.

بيشتر بخوانيد ...
جلسه معرفی نظام فنی و اجرایی کشور (1387/06/23 ) Image: جلسه معرفی نظام فنی و اجرایی کشور

دفتر نظام فنی و اجرایی کشور با ارسال  نمابری به دبیرخانه کانون فنی از برگزاری جلسه ای به منظور معرفی این دفتر خبر داد و از اعضای علاقه مند کانون به امور عمرانی دعوت کرد در این جلسه شرکت کنند. در بخش هایی از این نمابر آمده است: « دفتر نظام فنی و اجرایی کشور اجرای 63 پروژه تعریف شده در برنامه عملیاتی نظام را در دستور کار خود قرار داده است. اما لازمه تحقق این امر حضور و مشارکت تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی صاحب صلاحیت و دارای تخصص و توانمندی های لازم برای عملیاتی کردن 63 پروژه یاد شده است. با همین رویکرد دفتر نظام فنی و اجرایی در تاریخ 6 شهریور جلسه ای به منظور معرفی نظام فنی و اجرایی کشور و برنامه عملیاتی مربوطه در محل جامعه مهندسان مشاور برگزار می کند.»

بيشتر بخوانيد ...
Page 240 of 243First   Previous   234  235  236  237  238  239  [240]  241  242  243  Next   Last   
عضویت در پورتال
ورود پست الکترونیکی
آدرس ايميل:
درخواست اشتراك
bottomPane