}
جمعه ، 2 فرورديـن ، 98
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
طراحی نرم فزار آتش باری معادن روباز (1387/06/24 ) Image: طراحی نرم فزار آتش باری معادن روباز

دانش آموختگان دانشكده فنی دانشگاه تهران برای نخستین بار در كشور نرم‌افزار طراحی الگوهای آتش‌باری در معادن روباز را با هدف بهینه‌سازی آتش‌باری این معادن  طراحی كردند.

بهینه سازی واحد نم زدایی پالایشگاه گاز جنوب (1387/06/24 ) Image: بهینه سازی واحد نم زدایی پالایشگاه گاز جنوب
در تحقیقات پایان نامه مهندس ابوالحسن محمدی فارغ‌التحصیل رشته مهندسی شیمی دانشكده فنی تحت عنوان"بهینه سازی واحد نم زدایی پالایشگاه گاز جنوب" روش مناسبی برای كاهش گلیكول در واحدهای نم زدایی پالایشگاههای گاز ارائه شد.
این پایان نامه با راهنمای دكتر مجتبی شریعتی نیاسر به انجام رسیده است. 
ساخت سنجشگر بی ‌سیم فشار خون قلب بدون جراحی (1387/06/24 ) Image: ساخت سنجشگر بی ‌سیم فشار خون قلب بدون جراحی
دكتر نادر نجفی(فارغ التحصیل مهندسی برق دانشكده فنی 1365) دانشمند ایرانی مقیم آمریكا موفق به ابداع سنجشگر كوچكی در ابعاد یك دانه برنج شد كه به پزشكان امكان می‌دهد كه بدون جراحی، فشار خون داخل قلب را اندازه‌گیری كنند.
به گزارش خبرنگار «پژوهشی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این دستگاه كه توسط دكتر نادر نجفی و همكارانش در شركت «Integrated Sensing Systems» در میشیگان ساخته شده، در گروهی از بیماران قلبی كه به عارضه‌ای موسوم به احتقان یا گرفتگی قلب در اثر پر شدن عضلات آن از اخلاط (Congestive Heart Failure) دچار شده‌اند، كاربرد دارد.
در اثر این بیماری قلب افراد مبتلا نمی‌تواند به خوبی عمل تلمبه كردن خون در بخش‌های مختلف بدن را انجام دهد.
شناسایی موقعیت قطب های اولیه مریخ د رمیلیاردها سال گذشته (1387/06/24 ) Image: شناسایی موقعیت قطب های اولیه مریخ د رمیلیاردها سال گذشته
پروفسور جعفر اركانی حامد، فارغ‌التحصیل مهندسی معدن سال 1341 دانشكده فنی دانشگاه تهران كه در حال حاضر استاد دانشگاه مك‌گیل و پژوهشگر ناسا می باشد، نظریه ای ارائه نموده است كه بر مبنای آن محور دوران سیاره مریخ طی چهار میلیارد سال گذشته حدود 60 تا 70 درجه تغییر كرده است. یافته های وی در صورت اثبات، مطالعات دانشمندان در خصوص منابع آب زیرزمینی مریخ را وارد مرحله تازه‌ایخواهدكرد.    
برگزاری دوره آموزشی مدیریت ساخت (1387/06/23 ) Image: برگزاری دوره آموزشی مدیریت ساخت

جامعه مهندسان مشاور ایران دوره آموزشی مدیریت ساخت (اجرا) را برگزار می کند.  این دوره 2 ماهه با هزینه 300 هزار تومان برگزار شده و شرکت کنندگان باید حداقل دارای مدرک کارشناسی در یکی از رشته های مهندسی و دو سال سابقه کار در رشته مرتبط بوده و به زبان انگلیسی نیز آشنا باشند. تدریس این دوره ها را مهندس منصور بدیعی به عهده داشته و منابع درسی به زبان انگلیسی است. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این کلاس ها می توانند با مهندس فتاح به شماره تلفن 09194230793 تماس بگیرند. مهلت ثبت نام تا 20 شهریور ماه اعلام شده و کلاس ها در ساختمان جامعه مهندسان مشاور ایران به شماره تلفن 60_ 2240626 و نشانی ولنجک_ انتهای بلوار دانشجو _ روبه روی البرز دوم _ نبش گلریزان برگزار می شود.

بيشتر بخوانيد ...
جلسه معرفی نظام فنی و اجرایی کشور (1387/06/23 ) Image: جلسه معرفی نظام فنی و اجرایی کشور

دفتر نظام فنی و اجرایی کشور با ارسال  نمابری به دبیرخانه کانون فنی از برگزاری جلسه ای به منظور معرفی این دفتر خبر داد و از اعضای علاقه مند کانون به امور عمرانی دعوت کرد در این جلسه شرکت کنند. در بخش هایی از این نمابر آمده است: « دفتر نظام فنی و اجرایی کشور اجرای 63 پروژه تعریف شده در برنامه عملیاتی نظام را در دستور کار خود قرار داده است. اما لازمه تحقق این امر حضور و مشارکت تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی صاحب صلاحیت و دارای تخصص و توانمندی های لازم برای عملیاتی کردن 63 پروژه یاد شده است. با همین رویکرد دفتر نظام فنی و اجرایی در تاریخ 6 شهریور جلسه ای به منظور معرفی نظام فنی و اجرایی کشور و برنامه عملیاتی مربوطه در محل جامعه مهندسان مشاور برگزار می کند.»

بيشتر بخوانيد ...
دانشگاه تهران پیشگام در پروژه ملی شهر الكترونیكی دانشگاهی (1387/06/23 ) Image: دانشگاه تهران پیشگام در پروژه ملی شهر الكترونیكی دانشگاهی

دانشگاه تهران در راستای استفاده بهینه از فناوری اطلاعات و ارتباطات و اهداف آموزش الكترونیكی، سایت آموزش مجازی را در سال 1380 برای دانشجویان راه اندازی كرد و امروز به عنوان "نماد آموزش عالی كشور" و پیشتاز سایر دانشگاه ها پروژه ملی "شهر الكترونیكی دانشگاهی" را با مشاركت مركز تحقیقات مخابرات ایران در دست اجرا دارد. در صورت عملی شدن این طرح با مستند سازی نتایج حاصله، الگوی مناسبی جهت اجرا و توسعه در سایر دانشگاه های كشور ایجاد می‌شود. شهر الكترونیكی دانشگاهی (E-campus) استفاده از فناوری به منظور تسهیل انجام امور از طریق ارائه خدمات و اطلاعات به موقع و سریع به دانشجویان و دانشگاهیان است.

بيشتر بخوانيد ...
دو معاون جدید دانشگاه تهران رسماً کار خود را آغاز کردند (1387/06/23 ) Image: دو معاون جدید دانشگاه تهران رسماً کار خود را آغاز کردند

تودیع و معارفه معاونان طرح و برنامه و اداری و مالی دانشگاه تهران امروز با حضور اعضای هیئت علمی، کارکنان و مدیران ستادی و روسای پردیس ها و دانشکده های دانشگاه تهران در باشگاه اساتید این دانشگاه برگزار شد. حجت الاسلام دکتر سید سعید رضا عاملی طی حکمی از سوی رئیس دانشگاه تهران به عنوان معاون جدید طرح و برنامه و سید محمد مقیمی در حکم دیگری به عنوان معاون اداری و مالی دانشگاه تهران منصوب شدند. محمد حسین امید طی حکمی از سوی رئیس دانشگاه تهران به عنوان رئیس پردیس کشاورزی دانشگاه تهران و علی مقاری به عنوان رئیس جدید پردیس علوم دانشگاه تهران منصوب شد.

بيشتر بخوانيد ...
دانشمندان دانشگاه تهران چهره های نو آور شهر تهران شدند (1387/06/23 ) Image: دانشمندان دانشگاه تهران چهره های نو آور شهر تهران شدند

در نخستین جشن نکوداشت چهره های نوآور شهر تهران، 6 محقق برجسته بین المللی ایران بر اساس شاخص های ISI  و 3 مجله علمی برتر معرفی و تقدیر شدند. در این مراسم که 22مرداد از سوی فرهنگسرای تفکر و با حضور شهردار تهران برگزار شد، از دکتر نوروزی و دکتر گنجعلی، اعضای هیات علمی پردیس علوم دانشگاه تهران تقدیر شد. همچنین مجله بررسی های حسابداری و حسابرسی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران نیز به عنوان یکی از پر استنادترین مجله های  علمی معرفی و تقدیر شد.

بيشتر بخوانيد ...
دعوت اعضای کانون به ارائه تجربیات (1387/06/23 ) Image: دعوت اعضای کانون به ارائه تجربیات

مركز رشد واحدهای فناوری دانشگاه تهران با ارسال نمابری به دبیرخانه كانون فنی، از اعضای این كانون برای ارائه مشاوره دعوت به عمل آورده است. این مركز قصد دارد از تجربیات و مشاوره افراد موفق صنعت برای شركت های كوچك و نوپای مستقر در مركز رشد استفاده كند. به همین منظور از كسانی كه تمایل دارند در این طرح شركت كنند، دعوت كرده به آدرس اینترنتی http://uttechi.ut.ac.ir/ مراجعه كرده یا با شماره تلفن 88633888 و 88001044 تماس بگیرند.

بيشتر بخوانيد ...
Page 252 of 254First   Previous   245  246  247  248  249  250  251  [252]  253  254  Next   Last   
عضویت در پورتال
ورود پست الکترونیکی
آدرس ايميل:
درخواست اشتراك
bottomPane