}
يك شنبه ، 4 تــيـــر ، 96
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
خبرنامه جدید کانون (شماره بهار) منتشر شد (1395/08/08 ) Image: خبرنامه جدید کانون (شماره بهار) منتشر شد

جدیدترین شماره خبرنامه کانون منتشر شد. این خبرنامه به انعکاس اخبار کانون در بهار 1395 اختصاص دارد. در این خبرنامه مطالب متنوعی منتشر شده است. فایل پی‌دی‌اف این خبرنامهرا می‌توانید از همین سایت دانلود کنید.

بيشتر بخوانيد ...
ورودی‌های 63 عمران در جزیره کیش گرد هم آمدند (1395/08/08 ) Image: ورودی‌های 63 عمران در جزیره کیش گرد هم آمدند

دانش‌آموختگان ورودی سال 63 رشته مهندسی عمران دانشکده فنی، گردهمایی فصلی خود را در جزیر زیبای کیش برگزار کردند. آنان از چهارشنبه 5 آبان تا جمعه 7 آبان در سویت‌های هتل شایگان کیش اقامت کرده و به بازدید از این شهر پرداختند. بازدید از بازدید از کاریز و شهر قدیمی، انجام ورزش‌های آبی و غواصی و تفریحاتی از این دست از دیگر برنامه‌های این گروه بود.

بيشتر بخوانيد ...
چاپ کتاب اعضای هیات علمی دانشکده‌ فنی توسط انتشارات John Wiley (1395/08/06 ) Image: چاپ کتاب اعضای هیات علمی دانشکده‌ فنی توسط انتشارات  John Wiley

کتاب «Coupled CFD-DEM modeling: Formulatio Implementation and Application to Multiphase Flows»  نوشته دکتر حمیدرضا نوروزی، دانش‌آموخته دوره دکتری مهندسی شیمی دانشکده فنی و دکتر رضا ضرغامی (شیمی‌ارشد 76)، دکتر رحمت ستوده قره‌باغ، دکتر نوید مستوفی (شیمی 68)، از اعضای هیات علمی دانشکده فنی، اکتبر ۲۰۱۶ توسط انتشارات بین‌المللی John Wiley به چاپ رسید.

بيشتر بخوانيد ...
کتاب شکستگی در سنگ منتشر شد (1395/08/03 ) Image: کتاب شکستگی در سنگ منتشر شد

کتاب شکستگی در سنگ، منشا زمین‌شناسی و رفتار مهندسی، تالیف دکتر حسین معماریان، استاد دانشکده مهندسی معدن پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران و دکتر بهزاد تخم‌چی توسط انتشارات دانشگاه تهران منتشر شد. این کتاب در 820 صفحه به بررسی شکستگی‌ها، یا به‌زبانی گسستگی‌های ساختاری سنگ می‌پردازد.

بيشتر بخوانيد ...
بازدید از پروژه پارکینگ طبقاتی ملت، چهارمین پارکینگ تونلی دنیا (1395/08/01 ) Image: بازدید از پروژه پارکینگ طبقاتی ملت، چهارمین پارکینگ تونلی دنیا

جمعی از اعضای کانون به‌ویژه فارغ‌التحصیلان رشته¬ مهندسی عمران با گرایش ژئوتکنیک پنج‌شنبه 8مهر ماه 1395، از سایت پروژه پارکینگ طبقاتی ملت بازدید کردند. این بازدید توسط کمیته تخصصی مهندسی عمران کانون ترتیب یافته بود. این بازدید با هماهنگی¬های مهندس شهزاد علیزاده (عمران 72) و مهندس امیر قناعی (عمران 71)، از اعضای کمیته تخصصی مهندسی عمران، برگزار شد.

بيشتر بخوانيد ...
غروب پاییزی مهر در موزه مقدم تهران (1395/07/30 ) Image: غروب پاییزی مهر در موزه مقدم تهران

اعضای کانون عصر دل‌انگیز چهارشنبه پایان مهر ماه را در باغ موزه مقدم دانشگاه تهران گذراندند. گردهمایی مهرماه کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران در راستای آشنایی اعضا با میراث فرهنگی دانشگاه تهران به بازدید از باغ موزه مقدم اختصاص داشت. در این گردهمایی بیش از 50 نفر از اعضا حضور یافته و غروب پاییزی را به بازدید از این موزه اختصاص دادند. در این بازدید راهنمای موزه توضیحات مفصلی را در خصوص استاد محسن مقدم، فعالیت‌هایش و خانه او که اکنون به موزه تبدیل شده است، ارایه داد.

بيشتر بخوانيد ...
همسر دکتر سیدمحمدحسن پیش‌بین درگذشت (1395/07/20 ) Image: همسر دکتر سیدمحمدحسن پیش‌بین درگذشت

با کمال تاسف با خبرشدیم، خانم کاشانی‌نژاد، همسر دکتر سیدمحمدحسن پیش‌بین، استاد دانشکده مهندسی مواد و متالورژی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران درگذشت. مراسم تشییع پیکر وی ساعت 8:30 صبح سه‌شنبه 20 مهرماه از مقابل مسجد هدایت دروس انجام می‌شود. به همین مناسبت مراسم گرامیداشتی، پنج‌شنبه 22مهرماه 1395 از ساعت 15:30 تا 17 در مسجدالغدیر واقع در بلوار میرداماد برگزار می‌شود. کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی این ضایعه را به بازماندگان وی به ویژه دکتر سیدمحمدحسن پیش‌بین تسلیت گفته، برای آنان صبر و شکیبایی و برای آن مرحومه آمرزش آرزو می‌كند.

بيشتر بخوانيد ...
به کوشش کمیته تخصصی مهندسی برق صورت گرفت؛ معرفی کاربردهای امواج میلیمتری در صنعت (1395/07/17 ) Image: به کوشش کمیته تخصصی مهندسی برق صورت گرفت؛ معرفی کاربردهای امواج میلیمتری در صنعت

دکتر صفی‌الدین صفوی‌نایینی (برق 53)، استاد سابق دانشکده مهندسی برق دانشکده فنی و استاد فعلی دانشگاه واترلو کانادا، چهارشنبه 7مهر، مهمان کمیته تخصصی مهندسی برق کانون در جلسه هفتگی این کمیته در پردیس امیرآباد شمالی بود. وی در این جلسه به معرفی کاربردهای امواج میلیمتری در بخش‌های مختلف صنعت الکترونیک و مخابرات پرداخت.

بيشتر بخوانيد ...
فراخوان عضویت در کمیته‌های جدید کانون (1395/07/11 ) Image: فراخوان عضویت در کمیته‌های جدید کانون

تشکیل کمیته نظام فنی و اجرایی کشور و کمیته صنعت، معدن و تجارت براساس مصوبه شورای‌عالی در دستور کار کانون قرار گرفت. براین‌ اساس هیات مدیره کانون از مدیران فعال و برجسته عضو برای عضویت در این کمیته‌ها دعوت کرد. اعضای علاقمند تا پایان مهرماه، درخواست خود برای عضویت در یکی از این دو کمیته، با ذکر سمت در شرکت یا سازمان و نحوه تماس به دبیرخانه کانون اعلام کنند. مشروح مصوبه شورای عالی در ادامه می‌آید.

بيشتر بخوانيد ...
سفری به سمیرم و بروجن در پایان تعطیلات تابستانی (1395/07/09 ) Image: سفری به سمیرم و بروجن در پایان تعطیلات تابستانی

کمیته بازدید برای تعطیلات پایان شهریور، یک سفر چهارروزه را ترتیب داد. در این سفر که از صبح سه‌شنبه ۳۰شهریور (عید غدیر) تا غروب جمعه ۲مهر به طول انجامید، ۲۵نفر از اعضای کانون و همراهانشان شرکت کردند. این سفر با یک اتوبوس دربستی وی‌آی‌پی (تختخواب ‌شو) به مقصد سمیرم و بروجن آغاز شد. همسفران ضمن اقامت در کمپ عشایری مُروک و هتل چهار ستاره بام بروجن، از آبشارهای آب‌ملخ سمیرم، میدان نقش‌جهان اصفهان، قلعه دزک، تالاب چغاخور، چشمه سیاسرد و پارک جنگلی‌اش بازدید کرذند.

بيشتر بخوانيد ...
Page 9 of 230First   Previous   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Next   Last   
عضویت در پورتال
ورود پست الکترونیکی
آدرس ايميل:
درخواست اشتراك
bottomPane