}
جمعه ، 1 تــيـــر ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

جشن زادروز خورشید در گردهمایی آذر ماه

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی:
اعضای کانون عصر چهارشنبه اول دی ماه 1395، در موزه ارتباطات تهران، به جشن زادروز خورشید، یلدا، نشستند.
گردهمایی پایان آذر ماه به گرامیداشت شب یلدا اختصاص داشت. در این گردهمایی که بیش از 100 نفر شرکت داشتند، اعضا پس از بازدید از موزه، در برنامه فرهنگی شب یلدا شرکت جسته و لحظاتی گوش به موسیقی سنتی سپردند.
مهندس روزبه صالح‌آبادی، دبیر کانون، با تشکر از کمیته شعر و ادب کانون برای تدارک این برنامه یادآوری کرد که چند سالی است گردهمایی ماه پایانی پاییز به جشن یلدا اختصاص می‌یابد.
وی همچنین برگزاری گردهمایی كانون در مکان تاریخی - فرهنگی شهر تهران را از جمله برنامه‌های كانون عنوان کرد. به گفته وی تا كنون ٢ گردهمایی در باغ نگارستان و موزه مقدم برگزار شده و برنامه این شب در موزه ارتباطات سومین گردهمایی از این دست است.
در ادامه برنامه سخنرانی مهندس علی‌اکبر نصرآبادی، رییس موزه به تشریح معماری موزه و بیان تاریخچه کوتاهی از سبک‌های معماری ایران پرداخت. وی همچنین اعضا را به تماشای آثار نقاشی‌اش که به شکل سوخته‌کاری روی چوب ترسیم شده بود، دعوت کرد.
در بخش دیگری از مراسم خانم دکتر هانا ناصرزاده از استادان موسسه دهخدا در سخنانی، گوشه‌هایی از فلسفه یلدا یا شب چله را بازگو کرده و حاضران را دقایقی به هزارتوی فرهنگ کهن ایرانی برد.

یکی از بخش‌های جذاب برنامه تفال به حافظ توسط مهندس عطاردیان، نایب رییس شورای عالی بود.
کمیته شعر و ادب همچنین پذیرایی از حاضران با انار و هندوانه و شیرینی و فال اختصاصی حافظ را در برنامه خود قرار داده بود. در فواصل برنامه نیز کلیپ‌هایی از فعالیت‌های کانون به نمایش گذاشته شد و چند تن از اعضای جوان کانون، نثرهای خود را دکلمه کردند.
در پایان برنامه قطعاتی از موسیقی سنتی توسط محمداحسان شهبازی، صابر مس‌شناس و محمدرضا شیرخانی از اعضای دانشجوی کانون اجرا شد.
همچنین از سخنرانان برنامه با اهدای کتاب 5هزار سال مهندسی ایران توسط مهندس عطاردیان تقدیر شد.
اعضای کمیته شعر و ادب و همکارانشان در این برنامه عبارت بودند از: مهندس فاطمه توانایی، مهندس محسن حاجی بابایی، مهندس راحله سیر، مهندس هانیه نایب‌ولی، مهندس امید ادیب‌زاده، مهندس میثاق قبادی، مهندس عارف شفیعی، مهندس فاطمه هرمززاده و مهندس حسن فوادی.

تعداد بييندگان:  1253
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane