}
جمعه ، 1 تــيـــر ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

جشن سالانه کانون برگزار شد؛ تقدیر از مهندسان پیشکسوت فنی

پایگاه اطلاع‌رسانی کانون فنی:
جشن سالانه کانون و تقدیر از مهندسان پیشکسوت فارغ‌التحصیل سال 1345 دانشکده فنی (جشن سالگرد کانون) با حضور بیش از هزار و 200 نفر از خانواده فنی در تالار چمران و رجب‌بیگی دانشکده فنی برگزار شد.
در این جشن که با خوشامدگویی دکتر پرویز جبه‌دار مارالانی (برق 42)، رییس شورای عالی آغاز شد، علاوه بر اعضای شورای عالی و دبیر و هیات مدیره کانون، رییس پردیس دانشکده‌های فنی، برخی از روسای دانشکده‌های فنی و برخی از اعضای هیات علمی حضور داشتند. از جمله می‌توان به حضور دکتر عباس احمدآخوندی (راه و ساختمان 70)، وزیر راه و شهرسازی و عضو شورای عالی کانون اشاره کرد.

افتتاحیه جشن
دکتر جبه‌دار در افتتاحیه جشن گزارشی از روند فعالیت‌های کانون و کمیته‌های آن در سال 95 را ارایه داد. وی درباره فروش خانه کانون و انتقال موقت دفتر کانون به خیابان طالقانی توضیح داده و گفت: «با فروش خانه کانون، چند آپارتمان خریداری شده و زمین پونک نیز بالاخره پس از سال‌ها ساخته شده و به مرحله نازک‌کاری رسیده است. بنابراین کانون درصدد است تا با تجمیع دارایی خود ساختمانی در خور شان اعضا خریداری کرده و دفتر کانون را به این ساختمان منتقل کند.»
در بخش بعدی افتتاحیه، دکتر ناصر سلطانی، رییس پردیس دانشکده‌های فنی در سخنان کوتاهی به روحیه فنی و علاقه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان فنی به دور هم بودن اشاره کرد.
وی همچنین درباره اقدامات خود از زمان تصدی‌گری دانشکده فنی گفت: «قصد داریم، دانشکده فنی را به دانشگاه نسل سوم، یعنی دانشگاه بین‌المللی و دانشگاهی که حلال مسایل جامعه است، تبدیل کنیم.»

تقدیر از استادن بازنشسته فنی
در بخش بعدی مراسم از استادان دانشکده فنی که در سال 95 به افتخار بازنشستگی نایل آمده بودند، تقدیر شد. در این بخش مهندس روزبه صالح‌آبادی (عمران 80)، دبیر کانون از دکتر جبه‌دار، دکتر سلطانی و دکتر محمدحامد امام جمعه‌زاده (مکانیک 55)، رییس هیات مدیره کانون، برای تقدیر از استادان بازنشسته دعوت کرد.
در این بخش از مهندس رضا اعلمی هرندی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران؛ دکتر مسعود امامی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی متالورژی و مواد؛ دکتر احمد جعفری، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی معدن؛ دکتر سعید حشمتی‌منش، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی متالورژی و مواد؛ دکتر ایوب حلوایی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی متالورژی و مواد و مهندس محسن صرافین اردبیلی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی تقدیر شد.

تقدیر از رییس سابق دانشکده فنی، دکتر کمره‌ای
تقدیر از دکتر محمود کمره‌ای (برق 58)، رییس سابق دانشکده فنی و عضو شورای عالی، بخش دیگری از جشن پایان سال کانون بود.
در این بخش مهندس محمدرضا انصاری (عمران 47)، عضو شورای عالی در سخنانی به بیان ظرایف اداره دانشکده فنی در بین سال‌های 88 تا 95 پرداخت؛ سال‌هایی که دکتر کمره‌ای اداره این دانشکده را بر عهده داشت. در این بخش همچنین کلیپی که در همین خصوص تهیه شده بود، برای حاضران پخش شد.
دکتر کمره‌ای نیز در سخنانی ضمن تشکر از کانون، شرح مختصری از دوره ریاست خود در دانشکده فنی را ارایه داد. وی همچنین در پایان دو بیت شعر از دکتر ایرج افشار قرائت کرد:
تا ساعت آخری که جان یار من است           خدمت به تو کردن ای وطن کار من است
فرض است که قرض خود ادا باید کرد               من مدیونم ، وطن طلبکار من است
در پایان این بخش از دکتر کمره‌ای توسط دکتر جبه‌دار، دکتر آخوندی، مهندس عطاردیان (راه و ساختمان 38)، دکتر سلطانی و مهندس صالح‌آبادی تقدیر شد. سپس لوح سپاسی از سوی كانون به پاس هفت سال تلاش ایشان به عنوان رییس دانشكده فنی، توسط دكتر آخوندی به دكتر كمره‌ای اهدا شد .

تجلیل از مهندسان پیشکسوت
یکی از بخش‌های مهم هر ساله این مراسم تجلیل از مهندسان پیشکسوت فنی، یعنی فارغ‌التحصیلان 50 سال قبل است.
امسال به دلیل تعداد بالای فارغ‌التحصیلان سال 45، این تجلیل در 4 گروه انجام شد. دو گروه مهندسان راه و ساختمان، یک گروه مهندسان برق و مکانیک و گروه چهارم بقیه رشته‌ها.

این بخش با هیجان بالایی همراه بود. مهندس محمدرضا کمره‌ای (مکانیک 51)، عضو هیات مدیره کانون، اجرای این بخش را بر عهده داشت. تجلیل از مهندسان پیشکسوت به وسیله دکتر جبه‌دار و مهندس رضوی فرهمند، فارغ‌التحصیل سال 26 دانشکده فنی انجام گرفت.
پخش کلیپی از حضور دانشجویان 50 سال قبل در دانشکده از بخش‌های دیگر این مراسم بود. خاطرات شيرين مهندسان پيشكسوت که در کلیپ ضبط شده بود، به شدت مورد توجه حضار قرار گرفت .

تقدیر از یاریگران کانون
در بخش دیگری از مراسم مهندس علیرضا عالم‌زاده (عمران 68)، خزانه‌دار کانون به تفصیل درباره روند انتقال سند خانه پیشین کانون و همچنین زمین پونک گزارش داد. در این بخش از یاریگران کانون که بدون دریافت هیچ حق‌الزحمه‌ای کانون را در پیشبرد این نقل و انتقال یاری کرده‌اند، تقدیر شد. بنابراین به دکتر میترا قالیبافیان، فزرند زنده‌یاد دکتر قالیبافیان و مهندس احمد راشد (راه و ساختمان 54)، صاحب دفترخانه اسناد رسمی، با اهدای جوایزی تقدیر شد.
همچنین از یاریگران کانون که در به سامان رساندن زمین پونک همکاری کردند، تقدیر شد.

اختتامیه
یادی از درگذشتگان دانشکده و خانواده فنی بخش دیگری از مراسم جشن سالانه کانون بود.
پذیرایی از مهمانان نیز بخشی از جشن را به خود اختصاص داد.
اجرای موسیقی توسط گروه وزیری به سرپرستی استاد کیوان ساکت و خوانندگی وحید تاج زینت‌بخش دقایق پایانی جشن بود.
در انتهای جشن، رئیس کمیته تجلیل مهندس اسماعیل حسن‌پور (مکانیک 89)، ضمن معرفی اعضای این کمیته از آنان برای برگزاری این جشن تشکر کرد.
مشروح این مراسم در خبرنامه شماره زمستان 95 کانون درج خواهد شد.

 

تعداد بييندگان:  1124
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane