}
دو شنبه ، 19 آذر ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

همکاری موسسه مشترک دانشگاه تهران و ایمیدرو در ۱۱ طرح معدنی

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی، دانشگاه تهران:
رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: موسسه پژوهشی مشترک دانشگاه تهران و ایمیدرو در حال حاضر ۱۱ طرح معدنی و صنایع معدنی در مراحل «پایان یافته» تا «در حال مذاکره» را در دست اجرا دارد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، دکتر مهدی کرباسیان با بیان این خبر اظهار کرد: تفاهم نامه تشکیل موسسه پژوهشی مشترک دانشگاه تهران و ایمیدرو در خرداد ماه ۹۵ با هدف توسعه همکاری‌های پژوهشی و توسعه فناوری در زمینه توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در سطح پیشرفته بین این دو نهاد منعقد شد و به عنوان یکی از موسسات پژوهشی تقاضامحور دانشگاه و نیز پشتیبانی‌های مادی و تجربی ایمیدرو فعالیت خواهد کرد.
وی افزود: طی حدود یک سال همکاری ایمیدرو و دانشگاه تهران، دو طرح شامل «طراحی پرتال مرجع آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو» و «شناسایی عناصر و مواد معدنی مورد نیاز در فناوری‌های آینده و بررسی روش‌های استحصال آنها در کشور» پایان یافت.
رییس هیات عامل ایمیدرو درباره طرح‌های در حال اجرا و در مرحله قرار داد بین دانشگاه تهران و ایمیدرو گفت: در حال حاضر، دو طرح شامل «بررسی ژنز و عوامل تشکیل و تمرکز کانی‌سازی طلا در محور سنندج- پیرانشهر با استفاده از فناوری‌های نوین به منظور ارایه راه کارهای اکتشافی» و «ارزیابی زیست محیطی استفاده از گزنتات ها در فرآیند فلوتاسیون کانی‌های معدنی» در مرحله اجراست.
وی ادامه داد: دانشگاه تهران و ایمیدرو چهار طرح شامل «توسعه واحدهای سیار فرآوری مواد معدنی به روش فلوتاسیون»، «بررسی استحصال مس از باطله‌های کارخانه کنسانتره سنگ آهن جلال آباد در مقیاس آزمایشگاهی»، «بررسی استحصال عناصر نادر خاکی از باطله‌های کارخانه فرآوری سنگ آهن چادرملو در مقیاس آزمایشگاهی» و «تدوین برنامه توسعه توانمندی‌های فناوری و مهندسی ایمیدرو» را در حال اجرا دارند.
دکتر کرباسیان خاطرنشان کرد: سه طرح دیگر مشتمل بر «شناسایی منابع اولیه و ثانویه فلز استراتژیک ژرمانیوم کشور و بررسی روش‌های استحصال و خالص سازی آن در مقیاس آزمایشگاهی»، «طراحی برنامه آموزش‌های قبل از اشتغال فارغ‌التحصیلان رشته‌های اصلی» و «نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در افزایش بهره‌وری بخش معدن و صنایع معدنی» در حال مذاکره است.

تعداد بييندگان:  700
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane