}
شنبه ، 1 ارديبهشت ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

آشتی با طبیعت در روستاهای اطراف کاشان

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی:
سفر آشتی با طبیعت به مقصد روستاهای اطراف کاشان، ساعت 6 و 30 دقیقه صبح روز پنج شنبه 21 اردیبهشت ماه با حضور 15نفر از اعضای کانون آغاز شد.
همسفران در ابتدا از مجموعه کشت و صنعت و باشگاه سوارکاری امیدان در اطراف شهر کاشان که اسب‌های مسابقه‌ای از نژادهای مختلف و همچنین گاوهای شیری و گوشتی را پرورش می‌دهند، دیدن کردند.
پس از صرف صبحانه محلی با شیر تازه در مزرعه، راهی شهر تاریخی زیرزمینی نوش آباد شدند. سپس همراهان ناهار را در رستوران سنتی باغ پرندگان قمصر میل کردند و پس از بازدید از باغ پرندگان به سمت روستای زیبای نشلج حرکت کردند و از مناظر طبیعت و بافت زیبای روستا لذت بردند. با تاریک شدن هوا مسافران راهی اقامتگاه بومگردی سرای مهرآفرین شدند که به همت یکی از فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی در روستای خوش آب و هوای مرق تجهیز شده است.
صبحگاه روز دوم سفر در میان باغ‌های گل محمدی روستای مرق گذشت. سپس راهی آرامگاه حکیم و فیلسوف بابا افضل شدند. پس از پیاده‌روی در میان کوچه باغ‌های روستا از درخت کاج 350 ساله در حیاط مسجد جامع و کارگاه گلاب‌گیری دیدن کردند.
این سفر که سرپرستی آن بر عهده دکتر امیر حسین نیکوفرد (برق 87) و همراهی مهندس زینب حاجی‌حسینی (عمران 86) بود، در ساعت 19 عصر جمعه پایان یافت.

تعداد بييندگان:  527
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane