}
چهار شنبه ، 2 آبــــان ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

بررسی سنت و مدرنیته در گردهمایی تیرماه

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی:
گردهمایی تیر ماه 96 کانون عصر چهارشنبه 28 این ماه با عنوان "سنت و مدرنیته" با سخنرانی دکتر عبدالرحیم گواهی رییس گروه مطالعات آینده‌نگری فرهنگستان علوم در تالار رجب‌بیگی دانشکده فنی با حضور جمعی از اعضای کانون برگزار شد.
در ابتدای این مراسم مهندس روزبه صالح‌آبادی(عمران 80)، دبیر کانون به معرفی دکتر گواهی پرداخت. وی همچنین در سخنانش به چهاردهمین دوره انتخابات شورای‌عالی و هیات بازرسان کانون اشاره کرد و گفت: «همزمان با گردهمایی در ساعات پایانی انتخابات هستیم و امکان رای‌گیری از اعضا در سایت دانشکده عمران دانشکده فنی فراهم شده است.»
به گفته وی، دکتر عبدالرحیم گواهی تحصیلات دانشگاهی خود را به تحصیل در رشته مهندسی نفت دانشکده نفت آبادان در سال 1341 آغاز کرد. وی پس از اخذ مدرک لیسانس دوره مدیریت بازرگانی را در سال‌های 51 و 52 در مرکز مطالعات مدیریت ایران وابسته به مدرسه بازرگانی هاروارد گذراند.
دکتر گواهی سال 1358 راهی سوئد شد و به تحصیل در رشته ادیان خارجی و دین‌شناسی تطبیقی در دانشگاه اوپسالای سوئد در مقطع دکترا پرداخت.
دکتر گواهی در حال حاضر علاوه بر ریاست گروه مطالعات آینده‌نگری فرهنگستان علوم، ریاست مرکز پژوهش ادیان جهان را نیز برعهده دارد.
در کارنامه وی سوابقی چون سفیر ایران در نروژ، ژاپن، کشورهای اسکاندیناوی و معاونت و مشاوره وزارتخانه‌های امور خارجه و صنایع سنگین و نفت به چشم می‌خورد.
در ادامه دکتر گواهی به بیان دیدگاه‌های مختلف درباره سنت و مدرنیته پرداخته و در بخش‌هایی از سخنانش رابطه علم و دین را نیز تشریح کرد.
وی در بخشی از سخنان خود گفت: «سنت و مدرنیته امور ذاتی نیستند و در بستر زمان تعریف می‌شوند و از آنجا که زمان حاصل حرکت است، مفاهیم این دو نیز در زمان تغییر می‌کند.»
پس از طرح موضوع جلسه به پرسش و پاسخ حاضران اختصاص یافت.
در انتها مهندس صالح‌آبادی به نمایندگی از کانون با تقدیم لوح تقدیر و کتاب 5هزار سال مهندسی ایران از دکتر گواهی تقدیر کرد.
مشروح سخنرانی دکتر گواهی را می‌توانید در خبرنامه آتی کانون بخوانید.

تعداد بييندگان:  693
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane