}
شنبه ، 4 اســفنـد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

معرفی مهندس منوچهر احتشامی به عنوان چهره برگزیده صنعت قیر و آسفالت کشور

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی:
مهندس منوچهر احتشامی (راه و ساختمان 37)، در اختتامیه نهمین همایش ملی قیر و آسفالت و ماشین‌آلات، به عنوان "چهره برگزیده صنعت قیر و آسفالت کشور در سال 96" معرفی شد.
مهندس احتشامی سال 1315 در بروجرد به دنیا آمد. وی سال 1337 با درجه فوق‌لیسانس در رشته مهندسی راه و ساختمان از دانشکده فنی فارغ‌التحصیل شد. مهندس احتشامی در طول دوره کاری خود سمت‌های متعددی را در حوزه خدمات مهندسی و نظارت و سرپرستی در طرح‌های عمران شهری و راهسازی بر عهده داشته است که برای نمونه می توان به مدیر کلی آسفالت، مدیر عاملی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و ترابری و معاونت فنی و ترافیک شهرداری تهران اشاره کرد. وی به دلیل ارایه خدمات عالی در وزرات راه و ترابری، به عنوان چهره ماندگار راهسازی معرفی شده است.
وی در سال 1360  پس از بازنشستگی از شهرداری شرکت "مهندسین مشاور اتحاد راه" با کمک تعدادی از همکاران قدیمی خود تاسیس کرده و تا کنون در این شرکت مشغول به کار است.
مهندس احتشامی علاوه بر این ید طولایی در زمینه نویسندگی دارد.
وی در طول زندگی حرفه ای خود بیش از 15 عنوان کتاب و بیش از 20 مقاله علمی به رشته تحریر در آورده است، با این همه در میان کتاب‌هایی که در زمینه‌های تخصصی نگاشته، توانسته با بیش از 5 سال مطالعه و تحقیق در خصوص فردوسی کتاب "در بارگاه فردوسی" را نیز به رشته تحیری درآورد.
اختتامیه این همایش، چهارشنبه سوم آبان‌ماه با سخنرانی دکتر محمد شکرچی‌زاده (راه و ساختمان 65)، رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و  دکتر مهرداد تقی‌زاده معاون حمل ‌و ‌نقل وزارت راه‌ و‌ شهرسازی، دکتر سیدرضا حسینی مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک و تعدادی از مسئولان برگزار شد.
در افتتاحیه این همایش دکتر عباس آخوندی(راه و ساختمان 68)، وزیر راه و شهرسازی و دکتر محمد شکرچی‌زاده(راه و ساختمان 65)، رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، مهندس داوود کشاورزیان معاون وزیر و رییس سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای، دکتر پیروز حناچی معاون فنی ‌و‌ عمرانی شهرداری تهران و تعداد دیگری از مسئولان دست اندرکار این رشته برگزار شد.
این همایش به بررسی عملکرد آسفالت، ممیزی کارخانجات آسفالت، چالش‌های پیش‌روی استفاده از بازیافت آسفالت و مطالبی از این دست اختصاص داشت. همچنین در حاشیه این همایش نمایشگاه محصولات قیر و آسفالت نیز برگزار شد. نهمین همایش ملی و نمایشگاه قیر، آسفالت و ماشین‌آلات همایش از دوم تا چهارم آبان‌ماه در مرکز تحقیقات راه، مسکن‌ و‌ شهرسازی برگزار ‌شد.

تعداد بييندگان:  789
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane