}
شنبه ، 4 اســفنـد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

سمینار بررسی فرصت مطالعاتی در دوره دکتری برگزار شد

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی:
سمینار بررسی  فرصت مطالعاتی در دوره دکتری (فرصت‌ها و چالش‌ها) به همت کمیته عمران و همکاری مرکز مطالعات راه و حمل و نقل، اول آذر ماه 1396 از ساعت 14 تا 17 با حضور بیش از هفتاد نفر در تالار شهید رجب بیگی دانشکده فنی برگزار شد. در ابتدای این سمینار که با همکاری دکتر نوید خادمی عضو کمیته عمران و هیات علمی دانشکده فنی برگزار شد، وی توضیحاتی در خصوص سمینار ارایه داد.
به گفته دکتر خادمی، دانشجویان دوره دکتری که از فرصت مطالعاتی استفاده کرده‌اند پس از برگشت به کشور کاملا متحول شده‌اند و این سمینار با هدف انتقال این تجربیات به نسل جدید دانشجویان دکتری برگزار شده است.
در این سمینار اهداف ، فرآیند، یافتن استادان راهنما و نحوه انتخاب دانشگاه، کشور مقصد و فرآیندهای مرتبط با آن بیان شد.
سخنرانان در این جلسه تجربیات خود از حضور در کشورهای مختلف را بیان کردند.
دکتر بابابیک، درباره گام‌های اداری و تجربه اختصاصی کشور هنگ کنگ، دکتر امیری‌پور از تاثیرات مثبت رفتن به فرصت مطالعاتی و تجربیات کشور نیوزیلند، دکتر میرزا حسین در خصوص نکات مثبت و منفی حضور در کشور امریکا، دکترخادمی درباره شرایط کشور فرانسه و نحوه برخورد کلی با فرصت مطالعاتی در گسترش روابط علمی با دیگر استادان هر رشته در دیگر نقاط جهان و حضور در کلوپ‌های علمی، دکتر جمشیدی از تجربه کشور اسپانیا، دکتر صاحبی از تجربیات خود در کشور هلند و دکتر ماهپور از تجربیات خود در مورد کشور سوئیس سخن گفتند.
سخنرانان بر مواردی چون انجام مطالعات علمی قبل از سفر، تقویت تعاملات موثر با استادان خارجی، شرکت در کنفرانس‌ها و همایش‌ها، برنامه‌ریزی دقیق برای روزهای حضور در کشور مقصد، بررسی دقیق محل و هزینه‌های اقامت و زندگی در شهر مقصد و سخت کوشی تاکید کردند. در پایان سخنرانان به سوالات حاضران پاسخ دادند.

تعداد بييندگان:  614
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane