}
چهار شنبه ، 1 اســفنـد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

دانشمند ایرانی برنده جایزه محقق برتر انجمن مهندسان شیمی آمریکا شد

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی، خبرگزاری دانشجو:
دکتر علی مصباح(شیمی 80)، دانشمند ایرانی‌ به عنوان یکی از «35 دانشمند برتر زیر 35 سال» انجمن مهندسان شیمی آمریکا معرفی شد.
به گزارش خبرگزاری دانشجو، دوشنبه 16 مرداد 1397، 7 آگوست 2017، دکتر علی مصباح دانشمند ایرانی‌الاصل مقیم آمریکا و استاد مهندسی شیمی و زیست‌مولکولی دانشگاه برکلی به عنوان یکی از دریافت‎کنندگان عنوان "35 دانشمند برتر زیر 35 سال"، توسط انجمن مهندسان شیمی آمریکا معرفی شد.
در بیانیه انجمن مهندسان شیمی آمریکا برای معرفی برندگان این عنوان معتبر، اشاره شده که دکتر مصباح و دیگر برندگان این عنوان به دلیل "مشارکت عمیقی که در پیشبرد حرفه مهندسی شیمی" داشته‌اند، شایسته دریافت این جایزه در سال 2017 شده‌اند.  در این بیانیه آمده "این جایزه برای تقدیر از موفقیت‌های جوانترین اعضای انجمن مهندسان شیمی و برای تبلیغ دستاوردهای این نسل که چهره حرفه مهندسی شیمی را متحول می‌کنند، طراحی شده است. برندگان این عنوان، سرمشقی برای بهترین دستاوردهایی هستند که مهندسان شیمی جوان می‌توانند در ابتدای زندگی حرفه‌ای خود به آن نائل آیند."
در مصاحبه با مجله انجمن مهندسان شیمی آمریکا دکتر علی مصباح اشاره کرده که می خواهد با پژوهش خود، در جامعه اثرگذاری کند. او به علاقه و اشتیاق زیاد برای دانشجویان و پژوهشگران زیر نظر خود اشاره کرده است.
جایزه دکتر مصباح و بقیه برندگان AIChE's 35 under 35 در کنگره سالانه مهندسان شیمی در مینیاپولیس آمریکا در آبان ماه سال جاری طی مراسم باشکوهی آمریکا اهدا خواهد شد.
علی مصباح متولد 1362، دانش آموخته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی از دانشکده فنی دانشگاه تهران، مقطع کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه صنعتی دلفت در هلند و دو دوره پسادکتری در دانشگاه صنعتی دلفت و دانشگاه ام‌آی‌تی در آمریکاست.
زمینه پژوهش دکتر مصباح سیستم و کنترل فرایندهای شیمیایی و زیستی است. دکتر مصباح در حال توسعه ابزارهای محاسباتی پیشرفته‎ای برای تحلیل سیستم‌ها و کنترل پیشرفته بر فرایندهای نوین شیمیایی و زیستی است.
او در حال حاضر استادیار دانشگاه کالیفرنیا، برکلی و رییس آزمایشگاه پروسس سیستمز و کنترل این دانشگاه است. دکتر مصابح در کنار تدریس دانشگاهی به تربیت دانشجویان مقاطع ارشد و دکترا و همچنین کمک به پژوهش های بین رشته ای توسط محققین پسادکتری مشغول است.

تعداد بييندگان:  555
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane