}
شنبه ، 4 اســفنـد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

برگزاری مراسم نکوداشت مهندس معین‌فر

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی:
مراسم نکوداشت زنده‌یاد مهندس علی‌اکبر معین‌فر (راه و ساختمان 30)، با عنوان یک عمر تلاش در عرصه مهندسی کشور، توسط کانون فنی، بنیاد حامیان فنی و دانشکده فنی و با همکاری جامعه مهندسان مشاور ایران عصر چهارشنبه 20 دی در تالار چمران دانشکده فنی برگزار شد.
در این مراسم علاوه بر خانواده مهندس معین‌فر و دوستداران وی، رییس دانشگاه تهران، رییس دانشکده فنی، مدیرعامل بنیاد فني، رییس شورای عالی، هیات مدیره، دبیر و برخی از اعضا شورای عالی کانون، جمعي از استادان و دانشجویان دانشکده فنی و اعضاي كانون حضور داشتند.
این مراسم با سخنان کوتاه مهندس روزبه صالح‌آبادی (عمران 80)، دبیر کانون، درباره اثرات مفید فایده حضور مهندس معین‌فر در کانون آغاز شد.
در ادامه سخنرانان به بیان ویژگی‌های شخصیت علمی، فرهنگی و سیاسی وی پرداختند.
دکتر سلطاتی، رییس دانشکده فنی سخنران بعدی بود که به لزوم استفاده و بهره بردن از شخصیت‌هایی همچون مهندس معین‌‌فر در زمان حیات اشاره کرد.
در بخش بعدی دکتر پرویز جبه‌دار مارالانی (برق 42)، رییس شورای عالی کانون با بیان آشنایی خود با مهندس معین‌فر در ابتدای تشکیل کانون به تشریح علاقه ایشان به اعتلای دانشکده فنی و فعالیت‌های اجتماعی از این حیث پرداخت. وی همچنین به انتخاب مهندس معین‌فر به عنوان مهندس برجسته از سوي كانون در سال 1381 اشاره کرد.
در ادامه فیلم کوتاهی از فعالیت‌های اجتماعی مهندس معین‌فر که توسط کانون تهیه شده بود، به نمایش درآمد.
دکتر نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران سخنران بعدی این مراسم بود. وی به بیان برخی از خاطرات خود از چهره علمی مهندس معین‌فر و مرور زندگی ایشان پرداخت. وی همچنین به لقب مهندس معین‌فر، پدر علم زلزله‌شناسی ایران، به خاطر فعالیت‌های زنده‌یاد در این عرصه اشاره کرد.
فیلم کوتاهی از مصاحبه مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی در روزهای آخر عمر گرانقدر مهندس معین‌فر در ارتباط با زلزله کرمانشاه تهیه شده بود که در بخش بعدی به نمایش درآمد.
دکتر محمد شکرچی‌زاده (راه و ساختمان 64)، معاون وزیر و رییس مرکز تحقیقات راه و شهرسازی و عضو شورای عالی کانون سخنران بعدی مراسم در سخنان خود به تشریح زحمات مهندس معین‌فر در ورود و استقرار شبکه شتاب‌نگاری زلزله در کشور پرداخت.
تقدیم لوح تقدیری از سوی مرکز تحقیقات راه و شهرسازی به خانواده مهندس معین‌فر بخش دیگری از برنامه بود.
دکتر رضا فرجی‌دانا (برق و کامپیوتر 65)، مدیر عامل بنیاد حامیان فنی در سخنان خود به بعد دیگر شخصیتی مهندس معین‌فر یعنی سلامت نفس و تسلیم ناپذیری در مقابل قدرت اشاره کرد.
دکتر بهروز گتمیری (راه و ساختمان 58)، رییس جامعه مهندسان مشاور ایران و عضو شورای عالی کانون در سخنان خود به تشریح دیگر سجایای اخلاقی مهندس معین‌فر از جمله تواضع ، شجاعت و آزادگی ایشان پرداخت.
در ادامه مهندس محمد عطاردیان (راه و ساختمان 42)، نایب رییس شورای عالی کانون، خاطره‌ای از کار در سال‌های گذشته با مهندس معین‌فر و مهندس کتیرایی را بیان کرد.
در پایان برنامه دکتر فرید معین‌فر، فرزند مهندس معین‌فر ضمن بیان خاطره‌ای از پدر گرامیشان، از حاضران بابت حضورشان در این مراسم تشکر کرد.
مشروح این مراسم را می‌توانید در خبرنامه آتی کانون مطالعه کنید.

تعداد بييندگان:  715
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane