}
چهار شنبه ، 3 بـهـمن ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

جشن سالگرد کانون برگزار شد

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی:
جشن سالگرد تاسیس کانون، تجلیل از مهندسان پیشکسوت فارغ‌التحصیل سال 1346، مهندسان برجسته و استادان بازنشسته دانشکده فنی عصر چهارشنبه 25 بهمن 1396 در تالار شهید چمران دانشکده فنی برگزار ‌شد. در این مراسم، علاوه بر جمع کثیری از دانش‌آموختگان، اعضای هیات علمی، دانشجویان و دوستداران فنی، رییس پردیس دانشکده‌های فنی و تعدادی از معاونان وی، برخی از روسا و معاونان دانشکده‌ها، رییس و اعضای شورای عالی و دبیر و اعضای هیات مدیره کانون حضور داشتند.
در ابتدای مراسم مهندس محمدحسین طالب‌پور (عمران 92)، رییس کمیته تجلیل با خیرمقدم به حاضران، برنامه را آغاز کرد.
در ادامه دکتر پرویز جبه‌دار مارالانی (برق 42)، رییس شورای عالی کانون در سخنانش گزارشی از فعالیت یک ساله کانون را ارایه داد. وی در سخنان خود همچنین به انتخابات چهاردهمین دوره شورای عالی اشاره کرد که در آن 409 نفر از اعضا شرکت کردند. بعد از نخستین دوره انتخابات شورای عالی بیشترین تعداد شرکت‌کننده در انتخابات به دوره چهاردهم اختصاص داشت.
دکتر جبه‌دار همچنین از آماده شدن بخشی از  فیلم‌ تاريخچه كانون ساخته آقای میرطهماسب خبر داد. این فیلم‌ در جشن سالگرد به نمایش درآمد.
در ادامه دکتر ناصر سلطانی، رییس دانشکده فنی در سخنانی گزارشی از فعالیت‌های دانشکده در سال 96 ارایه داد.
تقدیر از استادان بازنشسته بخش بعدی مراسم بود. در این بخش از استادان بازنشسته با حضور دکتر سلطانی و دکتر کمره‌ای، نایب ریيس شوراي عالي تقدیر شد. اسامی این استادان به ترتیب حروف الفبا عبارت است از: مهندس رضا اعلمی‌هرندی (راه و ساختمان 53)، دکتر کامبیز بهنیا، دکتر مجید صادق‌آذر، دکتر جمشید فرجودی، دکتر احمد فیض‌دیزجی، دکتر سیدرضا مداح‌ساداتیه (مکانیک 65)، دکتر محمود موسوی‌مشهدی.
سپس نخستین فیلم از تاریخچه کانون که به چگونگی شکل‌گیری این ایده می‌پرداخت، پخش شد.
در ادامه مراسم نوبت به معرفی مهندسان برجسته امسال رسید. امسال کانون دو تن از مهندسان دانشکده فنی را به عنوان برجسته معرفی کرد. مهندس غلامرضا علی‌مردانی (الکترومکانیک 42) و مهندس محمد عطاردیان (راه و ساختمان 38). دکتر محمدعلی عامری و مهندس محمدرضا انصاری به ترتیب معرفی این دو مهندس را برعهده داشتند. آنها در سخنانشان به بخش کوچکی از خدمات این دو مهندس برجسته اشاره کردند. همچنین دو فیلم از زندگی مهندس علی‌مردانی و مهندس عطاردیان به نمایش درآمد.
در ادامه دکتر جبه‌دار و مهندس اسماعیل مسگرپور(مکانیک 59)، از سوی کانون از مهندس علی‌مردانی تقدیر کردند و دکتر اورنگ فرزانه (راه و ساختمان 55)، رییس هیات مدیره کانون و مهندس بیطرف، عضو شورای عالی و معاون وزیر نفت تقدیر از مهندس عطاردیان را بر عهده گرفتند. 
تقدیر از پیشکسوتان کانون، مهندسانی که 50 سال قبل از دانشکده فنی فارغ‌التحصیل شده‌اند، هر سال يكي از اصلی‌ترین بخش جشن سالگرد تاسیس کانون است. امسال نیز کمیته تجلیل با پیگیری‌های خود موفق شده بود با بیش از 90 نفر از 190 فارغ‌التحصیل سال 1346 تماس برقرار کرده و آنان را به جشن کانون دعوت کند.
مهندس محمدرضا کمره‌ای (مکانیک )، نایب‌رییس هیات مدیره کانون در سخنانی به تشریح روند فعالیت کمیته تجلیل برای ارتباط با پیشکسوتان کانون پرداخت. در ادامه از این مهندسان در سه گروه تجلیل شد.
امسال با برگزاری انتخابات، دوره دیگری از شورای عالی کانون تشکیل شد. در این روند برخی از اعضای شورای عالی سیزدهم در دوره چهاردهم حضور نداشتند. براساس سنت هر دوره به پاس زحمات اعضایی که در دوره سیزدهم کانون را در اجرای وظایفش یاری کرده‌اند، از این اعضا تقدیر شد. آیین قدردانی این اعضا توسط مهندس روزبه صالح‌آبادی (عمران 80)، دبیر کانون و مهندس مسگرپور انجام شد.
سال گذشته خانواده فنی به سوگ برخی از اعضای خود نشست که از آن جمله می‌توان به  زنده‌یاد مهندس علی‌اکبر معین‌فر (راه و ساختمان 30) اشاره کرد. یادی از درگذشتگان سال 96 بخش دیگری از برنامه بود.
در ادامه و پس از توضیحاتی مهندس طالب‌پور در خصوص کمیته تجلیل و قدردانی از حامیان مالی کانون و اعضای کمیته تجلیل، از حاضران پذیرایی شد.
حسن ختام جشن سالانه به اجرای موسیقی توسط علیرضا قربانی و گروهش اختصاص داشت که با استقبال فراوان حاضران روبرو شد.
مسال نیز همچون چند سال اخیر جشن سالگرد به همت کمیته آی‌تی به شکل زنده از اینترنت پخش شد.
نمایشگاه عکسی از سال‌های دور تحصیل پیشکسوتان سال 1396 در دانشکده فنی، حاشیه جذاب جشن سالگرد تاسیس کانون بود.
مشروح گزارش این جشن را می‌توانید در خبرنامه آتی کانون مطالعه کنید.
همچنین برای تهیه فیلم این جشن از سال بعد می‌توانید به دبیرخانه کانون مراجعه کنید.

تعداد بييندگان:  533
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane