}
شنبه ، 4 اســفنـد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

هفتاد و هفتمین دوره دانش‌آموختگی دانشکده فنی دانشگاه تهران

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی:
مراسم هفتاد و هفتمین دوره دانش‌آموختگی دانشکده فنی دانشگاه تهران چهارشنبه صبح 16 اسفند با حضور فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی در سال 96، رییس دانشکده فنی،‌ معاونان، استادان و روسای برخی از دانشکده‌های فنی، دبیر کانون، برخی از اعضای شورای عالی کانون و جمعی از خانواده‌های فارغ‌التحصیلان ‌در تالار چمران دانشکده فنی برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دکتر ناصر سلطانی، رییس دانشکده فنی در سخنانی ضمن ارایه گزارشی از وضعیت دانشکده فنی در سال گذشته به بیان شرایط امروزه یعنی وقوع انقلاب صنعتی چهارم و سرمایه‌گذاری روی ایده‌های جوانان پرداخت. وی در همین زمینه وعده داد که دانشکده فنی نیز با تاسیس مراکزی قصد دارد به پشتیبانی ایده‌های دانشجویان این دانشکده بپردازد.
در بخش بعدی مهندس روزبه صالح‌آبادی (عمران 80)، دبیر کانون فنی به ارایه سخنرانی پرداخت. وی در ابتدا ضمن تبريك به دانش آموختگان به افتخار بچه فنی بودن اشاره کرد. مهندس صالح‌آبادی در سخنان خود ضمن بزرگداشت خانواده بزرگ فنی، توضیحاتی در خصوص نقش دانشکده فنی در تحولات اجتماعی و سیاسی ايران ارایه داد. وی همچنین با معرفی فعالیت‌های کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران از دانش آموختگان خواست به این کانون بپوندند.
بخش دیگری از مراسم به پخش فیلمی از روند تاسیس بنیاد حامیان فنی و خدمات این بنیاد به دانشکده فنی و دانشجویان اختصاص داشت.
در ادامه مهندس محمدرضا انصاری (راه و ساختمان 47)، رییس هیات مدیره شرکت کیسون و عضو شورای عالی کانون به بیان تجربیات خود برای جوانان پرداخت.
وی در بخشی از سخنان خود تاریخچه 5 هزار سال مهندسی در ایران را شرح داد. این تاریخچه در کتابی با همین عنوان در یک مجموعه به كمك کانون تهیه و منتشر شده است.
ادای سوگند مهندسی بخش دیگر برنامه بود. در ادامه مراسم جوایزی به رتبه‌های نخست دانشکده فنی در رشته‌های مختلف اهدا شد. این بخش با حضور دکتر سلطانی، مهندس انصاری، دکتر موسویان، مهندس صالح‌آبادی، دکتر مهدی حسن‌لو(عمران 82)، دکتر جلیل آقاراشد محصل(برق 54)، دکتر سهیل محمدی(عمران 68)، دکتر عبدالحسین هورفر(الکترومکانیک 46) و دکتر کامبیز بهنیا برگزار شد.
در این بخش کانون فنی به سه نفر از برگزیدگان المپیاد کشوری با اهدای لوح تقدیر و سکه طلا تقدیر کرد.
همچنین کتاب فارغ‌التحصیلان امسال نیز توسط کانون تهیه شده و به تمامی دانش‌آموختگان اهدا شد. دبیرخانه کانون نیز در حاشیه مراسم به جذب اعضای جدید پرداخت.
گرفتن عکس‌های یادگاری با لباس‌های فارغ‌التحصیلی مانند سال‌های گذشته از بخش‌های جذاب این مراسم بود.
مشروح این مراسم را می‌توانید در خبرنامه شماره زمستان کانون مطالعه کنید.

تعداد بييندگان:  615
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane