}
چهار شنبه ، 1 اســفنـد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

محفل شعر و ادب کانون با حضور محمود دولت‌آبادی

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی:

ویژه‌برنامه چهلمین محفل کمیته شعر و ادب کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی، در چهارمین سال فعالیت کمیته شعر و ادب، دوشنبه 7 خرداد، با حضور نویسنده برجسته استاد محمود دولت‌آبادی به عنوان مهمان ویژه در سالن شورای دانشکده مکانیک دانشگاه تهران برگزار شد. همچنین در این محفل امیرحسن چهل‌تن نویسنده سرشناس و منتقد آثار استاد دولت‌آبادی نیز حضور داشت.

این برنامه، با نمایش ویدیویی درباره مرور زندگی و آثار محمود دولت‌آبادی و صحبت‌های مهندس صالح‌آبادی دبیر کانون آغاز شد. سپس، استاد دولت‌آبادی ضمن بیان دغدغه‌هایشان در یک سخنرانی کوتاه، به بازخوانی بخشی از کتاب "طریق بسمل شدن"، که به تازگی چاپ شده، پرداختند. آقای چهل‌تن نیز پس از صحبت‌های استاد دولت‌آبادی، از جایگاه ادبی آثار دولت‌آبادی گفته و مقدمه کتاب "محمود دولت‌آبادی" را خواند. جلسه با پرسش‌هایی درباره آثار دولت‌آبادی و بحث در این باره با آقای چهل‌تن ادامه یافت. در پایان بخش نخست محفل، مهندس صالح‌آبادی ، مهندس مسگرپور و مهندس زهری به نمایندگی از کانون، کتاب پنج‌هزار سال مهندسی و تاریخ هشتادساله فنی را به جناب دولت‌آبادی و چهل‌تن تقدیم کردند و نهایتا میهمانان به صرف افطار دعوت شدند.

در بخش دوم برنامه، همچون روال گذشته، حاضران به شعرخوانی آزاد پرداختند. علاوه بر مهمانان ویژه، این محفل میزبان برخی اعضای هیات مدیره کانون، جمعی از استادان دانشکده فنی  و نزدیک به 50 نفر از دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشکده فنی و همراهان و اعضای کمیته شعر و ادب بود.

تعداد بييندگان:  471
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane