}
شنبه ، 4 اســفنـد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

برگزاری "روز پروژه" در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی، دانشگاه تهران:

سومین رویداد "روز پروژه" با هدف تسهیل ارتباط دانشگاه با صنعت و توسعه اقتصادی ۱۳ تیر ۱۳۹۷، در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر  پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در راستای رسالت اجتماعی خود و برنامه سوم دانشگاه، برای سومین دوره دفاع از پروژه‌های کارشناسی دانشجویان را در قالب ارایه پوستر برگزار کرد.

کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران با دعوت از شرکت‌های مرتبط با این حوزه در رویداد فوق مشارکت کرد. همچنین دبیرخانه کانون با حضور در این رویداد اقدام به معرفی کانون و عضوگیری کرد.

دکتر مجید نیلی احمدآبادی، رییس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، هدف از برگزاری روز پروژه را ایجاد فعالیت بیشتر و امیدوار بودن دانشجویان به کارهای خود و افزایش کیفیت فعالیت دانشجویان به واسطه ارائه ایده‌ها برای همه ذینفعان برشمرد.

دکتر مجید نیلی افزود: «یکی دیگر از اهداف ما این است که با ایجاد این فضا و امکانات، درصد قابل قبولی از دانشجویان به این فکر بیافتند، تا پروژه کارشناسی خود را در مسیرها و حوزه‌هایی که امکان نوآوری همراه با ارزش اقتصادی در کشور است، تعریف کنند. این یک زیست‌بوم است و گام نخستین آن امیدواری دانشجویان به انجام این گونه فعالیت‌ها است.»

رییس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر خاطر نشان کرد: «اینگونه برنامه‌ها اجازه می‌دهد تا دانشجویان از ایده‌های یکدیگر با خبر شوند و همچنین صنعت و علاقمندان به یافته‌های علمی به آگاهی لازم در این حوزه‌ها دست یابند. امید داریم در سال‌های آتی درصد قابل توجه‌ای از پروژه‌های کارشناسی منجر به توسعه اقتصادی کشور شود.»

وی با اظهار اینکه این رویداد باید به‌عنوان یک روال در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر ادامه پیدا کند، از برگزاری جشنواره انتخاب پروژه‌هایی در آینده خبر داد که وارد توسعه اقتصادی کشور می‌شوند.

دکتر مصطفی صالحی‌نسب، مسئول برگزاری سومین رویداد روز پروژه نیز با بیان اینکه پروژه‌های کارشناسی دانشگاه تهران و بالطبع دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر جزو پروژه‌های با کیفیت هستند، گفت: «این پروژه‌ها تا قبل از برگزاری رویداد روز پروژه به‌صورت خصوصی مورد دفاع قرار می‌گرفتند و بازتاب لازم را نداشتند.»

مسئول برگزاری سومین رویداد روز پروژه تصریح کرد: «دانشجویان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در ۹ گرایش الکترونیک، بیوالکترونیک، سخت‌افزار، نرم‌افزار، آی تی، کنترل، قدرت، سیستم‌های دیجیتال و مخابرات در این رویداد با ارائه پوستر شرکت کرده‌اند.»

در پایان این رویداد که به‌منظور تسهیل آگاهی ذی‌نفعان از دستاوردها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و دانش‌آموختگان آن و هم‌چنین گسترش تعامل دو سویه با کارآفرینان، سرمایه‌گذاران، فناوران و فعالان صنعتی برتر کشور در راستای تقویت اقتصاد دانش‌بنیان برگزار شد، پروژه های برتر معرفی و از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد.

اسامی برگزیدگان:

آسا فراهانی برزآبادی، گرایش الکترونیک، پروژه ساخت نانوساختارهای سولفور برای کاربرد باتری‌های لیتیوم یونی؛ سید مهیار امامی، گرایش سیستم دیجیتال، پروژه مدیریت دما در پردازش نزدیک به حافظه؛ مهرداد حاجی آقابزرگی، گرایش فناوری اطلاعات، پروژه شبیه‌سازی و مقایسه الگوریتم‌های تخمین اعتماد در شبکه اینترنت اشیا؛ احمدرضا دارابی، گرایش قدرت، پروژه امکان‌سنجی تعیین نوع فاز خطوط هوایی بدون نیاز به سنسور تماسی؛ امیرحسین شاکر، گرایش کنترل، پروژه به‌کارگیری توجه بینایی در ساختار و عملکرد شبکه عصبی عمیق کانولوشن به‌منظور بازشناسی اشیاء کوچک؛ سپهراسکندری، گرایش مخابرات، پروژه تسریع محاسبات تصویربرداری مایکروویو به کمک پردازش موازی؛ سید علیرضا میرکاظمی، گرایش نرم‌افزار، پروژه بستر تست عملکرد روتینگ روترها به‌صورت اتوماتیک؛ رومینا ابدی، گرایش نرم‌‌افزار، پروژه بررسی امکان به اشتراک گذاشتن سفر در سرویس تاکسی آنلاین؛ ایمان نامداری خلیل آباد، گرایش سخت افزار، پروژه طراحی شبیه‌ساز شبکه بی سیم بین تراشه.

تعداد بييندگان:  371
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane