}
جمعه ، 2 فرورديـن ، 98
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

رونمایی از دستگاه "اندازه گیری زاویه تماس، کشش سطحی و انرژی سطح" در دانشکده فنی

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی، دانشکده فنی:

دستگاه اندازه گیری زاویه تماس، کشش سطحی و انرژی سطح به همراه نرم افزارهای مربوطه، روز شنبه ۱۷ شهریور ماه، در سالن اجتماعات دانشکده مهندسی مکانیک پردیس دانشکده‌های فنی با حضور معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیران انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن، رییس پردیس دانشکده‌های فنی، رییس دانشکده مهندسی مکانیک، سرپرست تیم تحقیقاتی مرکز نانومهندسی سطح دانشگاه تهران، اعضای هیات علمی و دانشجویان، رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی پردیس، محصول فوق حاصل چندماه تلاش و پژوهش محققان مرکز تحقیقات نانومهندسی سطح دانشگاه تهران است که در قالب شرکت دانش بنیان ژیکان تجاری سازی شده است. این دستگاه با ویژگی‌های منحصر بفرد خود امکان رقابت با نمونه‌های خارجی را با قیمتی به مراتب پایین تر، داراست. استفاده اصلی این دستگاه در آزمایشگاه‌های مهندسی سطح، شیمی و پلیمر، رنگ و رزین، نساجی و صنایع مرتبط با این موارد و به ویژه واحدهای تحقیق و توسعه صنایع گوناگون است.

از دیگر محصولاتی که تیم تحقیقاتی مرکز نانومهندسی سطح دانشگاه تهران به سرپرستی دکتر سیدفرشید چینی پیش از این موفق به تولید آن شده‌اند، می‌توان به پوشش‌های فوق‌آب‌گریز و فوق‌آب‌دوست، اسپری آب‌گریز کننده شیشه، پودر جاذب رطوبت (به عنوان راهی برای تولید آب شرب)، دستگاه تست تنش برشی بین یخ و سطح و دستگاه ترموسایکلر اشاره کرد.

تعداد بييندگان:  313
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane