}
شنبه ، 4 اســفنـد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

برگزاری مراسم آیین ورودی نودانشجویان دانشکده فنی

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی:

مراسم آیین ورودی نودانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران، صبح یکشنبه 8 مهر در تالار چمران دانشکده فنی دانشگاه تهران با حضور رییس و مسئولان دانشکده فنی، دبیر کانون و نماینده بنیاد حامیان فنی برگزار شد.

در ابتدای مراسم دکتر سلطانی رییس پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران در سخنانی ضمن خیرمقدم به نودانشجویان به تشریح امکانات این دانشکده پرداخت. وی با بیان ارتقا دانشکده فنی در رتبه بندی جهانی، افزود: «حتی اگر فقط بار علمی دانشکده فنی مورد ارزیابی قرار گیرد این رتبه باز هم بهبود می یابد. به طوری که در آخرین ارزیابی علمی در جهان، دانشکده مهندسی مکانیک پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران رتبه نهم را کسب کرد.»

وی در بخش دیگری از سخنانش به ایجاد مراکز نوآوری در دانشکده فنی و دانشگاه تهران اشاره کرد و از دانشجویان دعوت کرد تا با حضور در این مراکز ایده های خود را ارایه دهند.

سخنان معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده دکتر حسنلو، معاونت کتابخانه دانشکده فنی، نماینده انجمن های علمی دانشکده، نماینده انجمن اسلامی، نماینده بسیج دانشجویی و اجرای سرود آیینی از بخش های دیگر برنامه بود.

در فواصل برنامه فیلم هایی از معرفی دانشکده و مفاخر دانشکده به نمایش درآمد.

در ادامه برنامه مهندس روزبه صالح آبادی (عمران 80)، دبیر کانون، به معرفی این تشکل پرداخت. وی ضمن تاکید بر غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی بودن کانون مهندسین فارغ التحصیل دانشکده فنی گفت: «در کانون از فارغ التحصیلان دوره نخست تا فارغ التحصیلان سال قبل عضویت دارند. همچنین کانون دانشجویان فنی را نیز از بدو ورود به عضویت می پذیرد. به همین منظور امروز همکاران در دبیرخانه کانون با حضور در دانشکده فنی آماده  عضوگیری هستند.»

مهندس صالح آبادی به پراکندگی فارغ التحصیلان فنی در اقصی نقاط دنیا اشاره کرده و افزود:  «حضور فارغ التحصیلان و استادان در این کانون می تواند فرصتی مغتنم را برای اعضای جوان کانون و استفاده از تجربیات قدیمی ترها فراهم می کند.»

در حاشیه این مراسم بیش از ۵۰۰نفر از دانشجویان با تکمیل فرم به عضویت کانون درآمدند.

در ادامه فیلمی به منظور معرفی بنیاد حامیان فنی به نمایش درآمد. سپس مهندس هرمز ناصرنیا (معدن 47) با تاکید بر تاسیس بنیاد حامیان فنی با حمایت و ایده کانون، به علاقمندان به فنی پیشنهاد داد، حمایت مالی خود را هر چند ناچیز از این بنیاد دریغ ندارند. این بنیاد نقش بسزایی در تجهیز و نوسازی دانشکده فنی و اعطای وام و جایزه به برترین دانشجویان فنی دارد.

اهدای جایزه FOE بخش دیگری از برنامه بود. در این بخش به رتبه های اول تا سوم هر رشته در هر سال جایزه ای اهدا شد.

بازدید از کلاس ها و بخش های مختلف پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران، بخش پایانی مراسم را به خود اختصاص داد.
تعداد بييندگان:  342
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane