}
شنبه ، 31 فرورديـن ، 98
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

سومین گردهمایی مهندسان متالورژی دانشکده فنی برگزار شد

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی:

سومین گردهمایی مهندسان متالورژی دانشکده فنی عصر سه‌شنبه 24 مهرماه به همت كمیته تخصصی مهندسی مواد و متالورژی کانون آمفی‌تئاتر دانشكده مهندسی متالورژی و مواد برگزار شد. در این گردهمایی علاوه بر اعضای این کمیته، دبیر کانون، تعدادی از استادان این دانشکده از جمله دکتر رامز وقار، تعدادی از فارغ‌التحصیلان این رشته و دانشجویان مهندسی متالورژی و مواد حضور داشتند.

در ابتدای این گردهمایی دکتر سیدعلی سیدابراهیمی، رییس کمیته ضمن معرفی اعضای کمیته، بخشی از فعالیت‌های این کمیته را برشمرد.

به گفته وی یکی از فعالیت‌های کمیته برگزاری گردهمایی خانواده متالورژی است که پیش از این دوبار برگزار شده بود. دانشکده فنی برای نخستین بار در سال 1344 اقدام به پذیرش دانشجو در رشته مهندسی متالورژی و مواد کرد. بنابر این کمیته در نخستین گردهمایی خود از فارغ‌التحصیلان ورودی سال 1344 تا 1362 دعوت به عمل آورد. در دومین گردهمایی نیز که سال گذشته برگزار شد، مهندسان این رشته به طرح و بررسی موضوعات روز رشته متالورژی پرداختند.

دکتر سیدابراهیمی در ادامه گفت: «ما با توجه به موضوعات مرتبط با رشته مهندسی متالورژی و مواد دو زیرکمیته ارتباط با صنعت و زیرکمیته دانشجویی را تشکیل دادیم که این زیرکمیته‌ها نیز جلساتی تشکیل داده و با توجه به اهداف تعریف شده به فعالیت مشغولند.»

در ادامه برنامه دکتر سیدابراهیمی در سخنانی کوتاه به ارایه مطالبی با عنوان "جایگاه مهندسی مواد در جهان امروز" پرداخت.  وی در این سخنرانی به نگاه دنیای صنعتی به مهندسی مواد و تفاوت آن با نگاه به این رشته پرداخت و زمینه‌های شغلی و تحقیقی متفاوت این رشته را برشمرد.

در ادامه گردهمایی از مهمانان این جلسه دعوت به عمل آمد تا به بیان تجربیات خود در زمان تحصیل و کار بپردازند. مهندس سعید امیدواری و خانم مهندس مرندیان زوج مهندسی بودند که به این گردهمایی دعوت شده بودند. این زوج در جمع صمیمی حاضران به بیان خاطرات و تجربیات خود از زمان فارغ‌التحصیلی یعنی سال 64-65 تا به امروز پرداختند.

در پایان حاضران عکس دسته جمعی به یادگار گرفتند.

برای آشنایی با اعضای کمیته مهندسی متالورژی و مواد کانون اینجا را کلیک کنید.

تعداد بييندگان:  292
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane