}
شنبه ، 31 فرورديـن ، 98
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

دانشگاه تهران در صدر دانشگاه‌های کشور در نظام رتبه‌بندی یو اس نیوز

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی، دانشگاه تهران:

دانشگاه تهران با کسب رتبه ۴۳۸ جای خود را در صدر دانشگاه‌های کشور در نظام رتبه‌بندی یو اس نیوز تثبیت کرد.

نظام رتبه‌بندی «یو اس نیوز» در جدیدترین ارزیابی خود بیش از ۱۸۰۰ دانشگاه جهان را بر اساس ۱۳ شاخص منحصر به فرد اندازه‌گیری و اعلام کرده که در آن دانشگاه تهران با کسب امتیاز ۴۸/۶ مقام نخست دانشگاه‌های ایران را کسب کرده است و دانشگاه آزاد اسلامی با امتیاز ۴۷/۷، در جایگاه دوم و دانشگاه صنعتی شریف با امتیاز ۴۴/۷ در جایگاه سوم قرار گرفته‌اند.
در این رتبه‌بندی دانشگاه تهران با کسب رتبه ۴۳۸ در جایگاه اول کشور، دانشگاه آزاد اسلامی با رتبه ۴۶۰، در رتبه دوم، دانشگاه صنعتی شریف با رتبه ۵۵۰ در جای سوم، دانشگاه صنعتی اصفهان با رتبه ۵۹۰ در مقام چهارم و دانشگاه صنعتی امیرکبیر با رتبه ۶۷۴ در جایگاه پنجم قرار گرفتند.
گفتنی است که دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این رتبه‌بندی در صدر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور قرار دارد.
«یو اس نیوز» در رتبه‌بندی حاضر رتبه بیش از ۱۸۰۰ دانشگاه جهان را براساس ۱۳ شاخص منحصر به فرد اندازه‌گیری و اعلام کرده است که جمعاً ۲۱ دانشگاه از ایران در این نظام رتبه‌بندی ارزیابی و اعلام شده‌اند. در بین شاخص‌های مورد استفاده این رتبه‌بندی شاخص‌های تعداد مقالات ۱ درصد برتر، درصد مقالات ۱ درصد برتر، مقالات بین‌المللی، مقالات پراستناد نسبت به شاخص‌های مورد استفاده سایر نظام‌های رتبه‌بندی متفاوت است. لازم به ذکر است که یو اس نیوز از عملکرد پژوهشی و اعتبار جهانی و منطقه‌ای دانشگاه‌ها در رتبه‌بندی خود استفاده می‌کند.

تعداد بييندگان:  315
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane