}
شنبه ، 4 اســفنـد ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

بررسی Resilience یا تاب‌آوری در گردهمایی آبان‌ماه

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی:

گردهمایی آبان‌ماه کانون، عصر چهارشنبه 7 آذر در تالار رجب‌بیگی دانشکده فنی برگزار شد. این گردهمایی به دلیل تعطیلی‌های هفته آخر آبان‌ماه به این تاریخ موکول شده بود. در این گردهمایی مهندس محمد مجیدی، معاون توسعه کسب و کار شرکت اکتشاف و تولید تاسیسات دریایی، به ارایه سخنرانی با عنوان "توانمندی برای کاهش آثار مخاطرات و انعطاف‌پذیری در برابر مشکلات" پرداخت.

در ابتدای مراسم مهندس روزبه‌صالح‌آبادی، دبیر کانون، ضمن معرفی مهندس مجیدی، توضیحاتی درباره برنامه‌های آتی کانون ارایه داده و از حاضران دعوت کرد در این برنامه‌ها حضور یابند.

سپس مهندس مجیدی به ارایه سخنرانی پرداخت. مهندس مجیدی فارغ‌التحصیل مهندسی مکانیک از دانشگاه خواجه نصیرطوسی است و سابقه 15 سال فعالیت در زمینه‌های مختلف بازار نفت و گاز دارد.

وی در سخنان خود به بررسی عنوان جدید تاب‌آوری یا Resilience پرداخت. معاون توسعه کسب و کار شرکت اکتشاف و تولید تاسیسات دریایی با بیان مثال‌هایی از سنجش میزان تاب‌آوری شرکت متبوع خود در مقابل نوسانات قیمت نفت و تحریم‌های پیش‌رو، تاب‌آوری را با ریسک‌پذیری مقایسه کرد.

وی در سخنان خود به بررسی کامل این مقوله در بازار کسب و کار و خصیصه‌های شرکت تاب‌آور در مقابل شرایط بیرونی به ویژه، شرایط کنونی جامعه پرداخت. به گفته وی تاب‌آوری، توانایی نگهداشت و تداوم‌پذیری فعالیت‌ها در مواجهه با خطرات است.

 وی در انتها به سوالات حاضران پاسخ گفت.

در پایان برنامه مهندس عطاردیان، نایب‌رییس شورای عالی و مهندس نعمت‌الهی از سوی کانون با اهدای لوح تقدیر و مجموعه تاریخ 5هزار سال مهندسی در ایران از مهندس مجیدی قدردانی کردند.

فایل سخنرانی ایشان متعاقبا در سایت قرار می‌گیرد.

تعداد بييندگان:  141
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane