}
پنج شنبه ، 29 فرورديـن ، 98
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

برگزاری نخستین گردهمایی فارغ‌التحصیلان مکانیک فنی

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی:

نخستین گردهمایی فارغ‌التحصیلان مهندسی مکانیک دانشکده فنی دانشگاه تهران عصر چهارشنبه سوم بهمن 1397 در آمفی‌تئاتر دانشکده جدید مهندسی مکانیک واقع در امیرآباد با حضور جمع کثیری از فارغ‌التحصیلان، دانشجویان و استادان این رشته برگزار شد.

در این گردهمایی که به همت کمیته تخصصی مهندسی مکانیک شکل گرفت، رییس دانشکده فنی، رییس دانشکده مهندسی مکانیک، دبیر و برخی از اعضای هیات مدیره کانون، رییس و اعضای کمیته تخصصی مهندسی مکانیک نیز حضور یافتند.

کمیته تخصصی مهندسی مکانیک در توضیح اهداف این گردهمایی آورده، یاد ایام، یک احوالپرسی صمیمی از نوع نزدیک، ارتباط چهره به چهره فارغ‌التحصیلان و استفاده از ایده‌های نو در ادامه راه و کانون و .... از اهداف این گردهمایی هستند.

در ابتدای گردهمایی پنلی با حضور دکتر کارن ابری‌نیا، رییس دانشکده مهندسی مکانیک، مهندس روزبه‌ صالح‌آبادی، دبیر کانون، مهندس محمدرضا محمدآبادی کمره‌ای، نایب‌رییس هیات مدیره کانون و مهندس محمدحسین‌ معین‌‌الدین، رییس کمیته تخصصی مهندسی مکانیک تشکیل شد و در آن اعضای شرکت‌کننده به توضیحات مختصری پیرامون حوزه تحت مدیریت خود پرداختند.

مهندس صالح‌آبادی در این پنل با اشاره به برگزاری گردهمایی‌های مهندسی شیمی و مهندسی متالورژی گفت: «یکی از فلسفه‌های فعالیت کمیته‌های تخصصی کانون آشنایی بیشتر فارغ‌التحصیلان هر رشته با یکدیگر و با دانشکده و حوزه‌های تخصصی رشته است. کمیته‌ها با برپایی این گونه گردهمایی‌ها، تلاش می‌کنند فارغ‌التحصیلان ضمن دیدار با استادان سابق، با استادان جدید و دستاوردهای جدید دانشکده آشنا شوند و از ظرفیت اعضا برای رشد و ارتقای دانشکده استفاده کنند.»

مهندس کمره‌ای نیز در این پنل به توضیح روند شکل‌گیری این گردهمایی پرداخت. همچنین مهندس معین‌‌الدین بخشی از فعالیت‌های کمیته تخصصی مهندسی معدن را برشمرد.

بخش دیگری از برنامه به پنل استادان برجسته دانشکده اختصاص داشت که در این پنل دکتر نصر‌الله تابنده، دکتر کیومرث شقاقی، دکتر منصور نیکخواه بهرامی، دکتر سیداحمد نوربخش، دکتر احمد کهربایی و دکتر استادحسینی شرکت کرده و گوشه‌ای از خاطرات خود از دانشکده مهندسی مکانیک را بازگو کردند.

پخش چند کلیپ از دانشکده، استادان، چهره ماندگار دانشکده (دکتر منصور نیکخواه بهرامی) و دانشجویان از بخش‌های دیگر برنامه بود.

در این گردهمایی همچنین دکتر حسین نجاری، مدیرعامل ساپکو، دکتر علیرضا ریاسی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک به سخنرانی پرداختند.

موسیقی سنتی و اهدای لوح تقدیر به استادان این دانشکده از سوی کانون پایان‌بخش این گردهمایی بود.

مشروح این گردهمایی را می‌توانید در خبرنامه آتی کانون مطالعه کنید.

تعداد بييندگان:  199
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane