}
شنبه ، 31 فرورديـن ، 98
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

برگزاری جشن سالگرد کانون در میان استقبال کم‌نظیر اعضا

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی:

جشن سالگرد تاسیس کانون، تجلیل از مهندسان پیشکسوت فارغالتحصیل سال 1347، مهندسان برجسته و استادان بازنشسته دانشکده فنی عصر چهارشنبه اول اسفند 1397 با استقبال کم‌نظیر اعضا، دوستداران و دانشجویان فنی در تالار شهید چمران دانشکده فنی برگزارشد. در  این مراسم، علاوه بر جمع کثیری از دانشآموختگان، اعضای هیات علمی، دانشجویان و دوستداران فنی، رییس پردیس دانشکدههای فنی و تعدادی از معاونان وی، مقامات بنیاد حامیان فنی، رییس و اعضای شورای عالی و دبیر و اعضای هیات مدیره کانون حضور داشتند.
این مراسم با خوشامدگویی توسط دکتر اورنگ فرزانه، رییس هیات مدیره، دکتر مرتضی زاهدی، دبیر اسبق کانون و مهندس روزبه صالح‌آبادی، دبیر کانون افتتاح شد.

مهندس صالح‌‌آبادی ضمن خوشامدگویی به حاضران از پایان چاپ کتاب پیام‌نامه کانون خبر داد. انتشار پیام‌نامه کانون از سال 1377 آغاز شد. این کتاب نگاهی به 20 سال انتشار پیام‌نامه دارد و آرشیو آن به حساب می‌آید. دبیر کانون همچنین به طراحی جدید تندیس‌های مهندسان پیشکسوت و مهندسان برجسته برای جشن امسال اشاره کرد. در افتتاحیه جشن سالگرد از کتاب پیام‌نامه و تندیس‌های جدید مهندسان پیشکسوت و مهندسان برجسته رونمایی شد.

سخنرانی دکتر ناصر سلطانی، رییس دانشکده فنی، بخش بعدی مراسم بود. دکتر سلطانی در سخنان خود با ارایه گزارشی از پردیس دانشکده‌های فنی، دانشکده‌های مختلف و قطب‌های علمی این پردیس را معرفی کرد. در حال حاضر این پردیس 12 دانشکده دارد. بیان آمار تعداد اعضای هیات علمی، دانشجویان، پروژه‌های پژوهشی و مشارکت این پردیس در پروژه‌های عملی از دیگر بخش‌های سخنرانی رییس دانشکده فنی بود. 

در ادامه از استادان دانشکده فنی که امسال به افتخار بازنشستگی نائل آمده‌اند، با حضور دکتر سلطانی و دکتر محمود کمره‌ای، نایب‌رییس شورای عالی کانون و رییس اسبق دانشکده فی تقدیر شد.

بخش دیگر برنامه که زمان مفصلی را نیز به خود اختصاص داد، معرفی و تقدیر از مهندسان برجسته سال 1397 بود. امسال مهندس محمد شریف‌زاده بوشهری، مدیرعامل شرکت اینترلاک و مهندس علی‌اکبر مقیمی‌آذر، رییس هیات مدیره شرکت ساختمانی ژیان، به عنوان مهندسان برجسته معرفی شدند. مهندس شریف‌زاده بوشهری سال 1338 در رشته مهندسی استخراج نفت و مهندس مقیمی‌آذر سال 1337 در رشته راه و ساختمان از دانشکده فنی فارغ‌التحصیل شده‌اند.

مهندس محمدرضا محمدآبادی کمره‌ای، نایب‌رییس هیات مدیره کانون، معرفی مهندس شریف‌زاده را بر عهده گرفت.  وی در سخنان خود به سوابق ورزشی مهندس شریف‌زاده اشاره کرد. مهندس شریف‌زاده کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال ایران بوده است. در ادامه از این مهندس برجسته با حضور دکتر پرویز جبه‌دار مارالانی، رییس شورای عالی و رییس کمیته انتخاب مهندس برجسته، مهندس صالح‌آبادی و مهندس کمره‌ای تقدیر شد.

مهندس شریف‌زاده نیز در این بخش سخنان کوتاهی ایراد کرد.

سپس دکتر جبه‌دار، روند انتخاب مهندس برجسته را توضیح داد. وی از اعضای کانون درخواست کرد، در سال‌های آتی برای معرفی نامزدان مهندسی برجسته،  علاوه بر امتیازدهی، خلاصه‌ای از زندگی و فعالیت‌های حرفه‌ای آنان نیز ارایه دهند.

همچنین مهندس محمد عطاردیان، به معرفی مهندس مقیمی‌آذر پرداخت. از جمله نکات برجسته در زندگی این مهندس برجسته، انجام امور خیریه در شهر خامنه، زادگاه ایشان است. عمده فعالیت مهندس مقیمی‌آذر در زمینه سدسازی است.

از این مهندس برجسته نیز با حضور دکتر جبه‌دار، مهندس عطاردیان، مهندس حبیب‌اله بیطرف، عضو شورای عالی کانون و مهندس صالح‌آبادی تقدیر شد.

سپس مهندس مقیمی آذر سخنان کوتاهی ایراد کرد.

تقدیر از پیشکسوتان کانون، مهندسانی که 50 سال قبل از دانشکده فنی فارغالتحصیل شدهاند، هر سال يكي از اصلیترین بخش جشن سالگرد تاسیس کانون است. امسال 53 مهندس پیشکسوت در تالار چمران حضور یافتند و از آنان در سه گروه مهندسان راه و ساختمان، مهندسان برق و مکانیک و مهندسان شیمی، نفت و معدن تقدیر شد.

 مهندس کمره‌ای در این بخش از برنامه گزارشی از روند ارتباط با مهندسان پیشکسوت و تعداد فارغ‌التحصیلان سال 1347 ارایه داد. در این سال دو خانم از دانشکده فنی فارغ‌التحصیل شدند. در این بخش فیلمی از حضور مهندسان پیشکسوت در دانشکده فنی و تعریف خاطراتشان از زمان تحصیل پخش شد و مهندسان پیشکسوت با یکدیگر عکس یادگاری گرفتند. تقدیر از پیشکسوتان با حضور مهندس نیکیتا پوپویان (الکترومکانیک 34) و مهندس محمدحسن نبوی (معدن 40)، انجام شد.

مهندس سپهر پارسا، رییس کمیته تجلیل به عنوان آخرین سخنران، توضیحاتی از فعالیت‌های انجام شده برای برگزاری این مراسم ارایه داد. وی همچنین با معرفی حامیان مالی جشن از آنان تشکر و قدردانی کرد. سپس با استراحتی کوتاه و پذیرایی از حاضران، بخش آخر برنامه اجرا شد.

در این بخش استاد حسین علیزاده به همراه گروه هم‌آوایان به اجرای موسیقی پرداخت. این بخش نیز با استقبال فراوان حاضران روبرو شد.
امسال نیز همچون چند سال اخیر، به همت کمیته آیتی، مراسم جشن به شکل زنده از اینترنت پخش شد
.
نمایشگاه عکسی از سالهای دور تحصیل پیشکسوتان سال 1397 در دانشکده فنی، حاشیه جذاب جشن سالگرد تاسیس کانون بود
.
مشروح گزارش این جشن را میتوانید در خبرنامه آتی کانون مطالعه کنید. برای تهیه فیلم این جشن نیز از سال بعد میتوانید به دبیرخانه کانون مراجعه کنید.

.

تعداد بييندگان:  334
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane