چهار شنبه ، 12 فرورديـن ، 94   جستجو  | 
 کانون مهندسين فارغ التحصيل دانشکده فني دانشگاه تهران
صفحه اصلی
سال نو مبارک
سال نو مبارک
کتاب کانون
هشتادمين سال تاسيس
برگ هايي از تاريخ

اطلاع رسانی
تسهيلات رفاهي
دسترسی سريع
عضویت در پورتال
ورود پست الکترونیکی
آدرس ايميل:
درخواست اشتراك
پيوندها

دانشگاه تهران

دانشكده فنی

بنياد حاميان دانشكده فنی


 

كاربران روي سايت كاربران در سايت:
ديدار كنندگان ديدار كنندگان: 6
اعضاء اعضاء: 0
روي هم روي هم: 6


  آمار بازديد: 603120 

اخبار و رویدادها

 در فرآیند برنامه‌ریزی و تدارک جشن‌های هشتادمین سال تأسیس دانشگاه تهران و در جریان طراحی لوگوی این جشن‌ها ایده‌ای مبنی بر طراحی یک خط نوشته و یا کتیبه به عنوان نماد نوشتاری مراسم مطرح شد، که مورد استقبال کمیته برگزاری جشن هشتادمین سال قرار گرفت. شایسته بود که از خط نستعلیق به عنوان میراث گرانبار هنر ایرانی (یا همان عروس خطوط اسلامی) به عنوان عنصر در خور بزرگداشت تاسیس دانشگاه تهران استفاده شود.
  کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران، مفتخر است دست نوشته‌ای که در نهایت زیبایی به رشته تحریر در آمده است را از دست هنرمند استاد غلامحسین امیرخانی با مضمون " هشتادمین سال تأسیس دانشکده فنی دانشگاه تهران" به عنوان هدیه دریافت نماید. این کتیبه زیبا در هفته نخست خرداد ماه یکهزار و سیصد و نود و سه و هم زمان با سالروز تصویب تأسیس دانشگاه تهران کتابت شده است.

  بيشتر بخوانيد ...

 مراسم نکوداشت خدمات علمی، فناوری، صنعتی و اجرایی دکتر حسین محسنی استاد برجسته دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشکده فنی دانشگاه تهران روز چهارشنبه 10 دی ماه 1393 از ساعت 17:30 برگزار خواهد شد.
ضمن دعوت از اعضای کانون، به اطلاع دانشجویان رشته‌های مهندسی برق و کامپیوتر می‌رساند در این مراسم خبر ویژه‌ای برای دانشجویان خلاق و فن آفرین اعلام خواهد شد.
این مراسم در محل آمفی تئاتر دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، واقع در خیابان کارگر شمالی، بالاتر از جلال‌آل‌احمد، پردیس شماره 2 دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار می‌گردد.

  بيشتر بخوانيد ...

روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: در هشتادمین سال تصویب قانون تأسیس دانشگاه جلسه‌ای با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه، دکترسید احمدرضا خضری مشاور رئیس دانشگاه و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی، دکتر سید مهدی قمصری، دکتر حسن به‌نژاد، دکتر سیدجواد ساداتی‌نژاد، دکتر عباس مصلی‌نژاد،دکتر سید محمد شهابی، مهندس محمدرضا رستمی و مهندس میرعلیرضا مهنا، دبیر کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران در تاریخ هشتم دی ماه 93 در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد و موضوع تأسیس کانون دانش‌آموختگان دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
  بيشتر بخوانيد ...

 با کمال تاسف مطلع شدیم پدر دکتر محسن حائری (عمران56) استاد دانشکده مهندسی عمران دانشگاه شریف و رئیس کمیته تخصصی مهندسی عمران کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران به رحمت ایزدی پیوست.
مراسم یادبود آن مرحوم روز پنجشنبه 11 دی ماه 1393 از ساعت: 14:30 الی 16:30 در مسجد رضویه واقع در خیابان قصرالدشت، بین دامپزشکی و هاشمی و روز یکشنبه 14 دی ماه از ساعت: 14:30 الی 16:30 مراسم ختمی در مسجد دانشگاه شریف برگزار خواهد شد.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران این ضایعه را به خانواده ایشان تسلیت گفته و برای آن مرحوم آمرزش و علو درجات مسئلت دارد.

  بيشتر بخوانيد ...

 خلاصه تصمیمات هیات مدیره کانون در آذر ماه 1393 به شرح ذیل می‌باشد:
در رابطه با امور مربوط به جشن هشتادمین سال تاسیس دانشکده فنی:
برای شناسایی و معرفی اعضای شاخص و برجسته خانواده فنی در مراسم هشتادمین سال، اقدامات اولیه‌ای در چند ماه گذشته برای تعریف و طبقه‌بندی برجستگان و مفهوم‌سازی جدید انجام شده است. مقرر شد کمیته منتخبی فعالیت‌های انجام شده را جمع‌بندی و سپس برای انتخاب مصادیق اقدام گردد.
گزارش گردهمایی آبان ماه کانون در نشریه اقتصادی تجارت فردا منتشر گردید. همچنین در شماره آتی نشریه مهرنامه با همکاری کانون گزارش ویژه‌ای پیرامون هشتادمین سال تاسیس دانشکده فنی منتشر خواهد شد.

  بيشتر بخوانيد ...

 در خرداد ماه 1313 قانون تاسیس دانشگاه تهران به تصویب مجلس شورای ملی رسید و سنگ بنای اولین موسسه آموزش عالی در ایران گذارده شد. دانشکده فنی یکی از دانشکده‌های این دانشگاه در بدو تاسیس می‌باشد.
دانشکده فنی پس از گذر هشتاد سال تلاش بی‏ وقفه علمی، امروز در زمره برترین موسسات آموزشی دنیا قرار دارد و سالهاست که فارغ‌التحصیلان آن در راه سازندگی و آبادانی ایران عزیز و پیشرفت مهندسی دنیا گام برداشته‌اند.
هم دانشکده‌ای عزیز! در اسفند ماه سال جاری گردهم می‌آییم و هشتادمین سال تاسیس دانشکده پر افتخار فنی را گرامی خواهیم داشت.

  بيشتر بخوانيد ...

 مسابقات برنامه‌نویسی اندروید موبیرو با هدف توسعه نرم‌افزارهای کاربردی فارسی و تشویق و ترغیب دانشجویان به فعالیت در این حوزه، در اسفند ماه سال 1393 برگزار خواهد شد. این مسابقات در دانشگاه تهران و با حضور دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.
از اهداف برگزاری این مسابقه می‌توان به شناسایی نیازهای جامعه و ارایه برنامه‌های کاربردی تلفن همراه جهت براورده کردن این نیازها، ایجاد بستری جهت ارائه خدمات مالی و فرهنگی، جلب توجه اقشار دانشگاهی به فعالیت در حوزه برنامه‎‌نویسی تلفن همراه، گرداوری متخصصان حوزه تلفن همراه جهت به اشتراک‌گذاری تجربیات و دانش، حمایت مالی و معنوی از آثار برگزیده و افزایش توان رقابت تیم‌ها و افراد به ویژه تیم‌های دانشجویی به منظور ارائه نرم‌افزارهایی با توان رقابت بین‌المللی اشاره کرد.

  بيشتر بخوانيد ...

 انجمن آموزش مهندسی ایران و موسسه ارزشیابی آموزش مهندسی ایران سخنرانی علمی با عنوان « مسئولیت‌های اجتماعی نظام مهندسی کشور» توسط دکتر سعید معیدفر، استاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و مشاور اجتماعی وزیر راه و شهرسازی را روز پنجشنبه 11 دی ماه 1393 از ساعت 11:00 الی 12:00 در محل فرهنگستان علوم واقع در میدان ونک بزرگراه شهید حقانی، بعد از ایستگاه مترو، طبقه دوم برگزار خواهد کرد.
شرکت در این مراسم برای عموم آزاد است، علاقمندان برای شرکت در این برنامه از طریق ایمیل isee@isee.ir و یا شماره تماس 88992215 حضور خود را به دبیرخانه انجمن آموزش مهندسی ایران اطلاع دهند.

  بيشتر بخوانيد ...

 دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پی پذیرش استعفای دکتر جعفر میلی منفرد، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر استاد و رییس دانشکده مهندسی شیمی دانشکده فنی را به سمت معاون آموزشی وزارت علوم منصوب کرد.
وی در سال‌های 77 تا 81 ریاست دانشگاه کاشان و پس از آن ریاست دانشکده فنی فومن دانشگاه تهران را نیز بعهده داشته است.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران انتصاب شایسته ایشان را تبریک می‌گوید.

  بيشتر بخوانيد ...

 دکتر امیرمنصور میری، استاد و رییس اسبق دانشکده فنی درگذشت.
دکتر میری سال‌های متوسطه را در دبیرستان‌های شرف و البرز تهران تحصیل کرد و پس از اخذ مدرک دیپلم از دبیرستان البرز در سال 1332، برای ادامه تحصیل راهی آلمان شد. از همکلاسان وی در دبیرستان شرف، مرحوم دکتر مهدی قالیبافیان، دکتر اردشیر جهانشاهی و مرحوم احمد قندچی بودند.
ایشان در سال 1339 مدرک فوق لیسانس خود را از دانشگاه هانوور اخذ و برای ادامه تحصیل به دانشگاه کارلسروهه رفت و در آنجا در سمت دستیار شروع به فعالیت کرد. وی در سال 1344 دکترای مهندسی برق خود را از این دانشگاه اخذ نمود. پس از آن به مدت یکسال فعالیت‌های علمی خود را در آن دانشگاه ادامه داد.
دکتر میری در سال 1345 به ایران بازگشت و با رتبه دانشیاری در گروه مهندسی برق دانشکده فنی به عضویت هیات علمی در آمد.

  بيشتر بخوانيد ...

صفحه 8 از 56اولين   قبلي   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدي   آخرين   

صفحه اصلی | تماس با کانون | نقشه سايت  | كميته ها

Copyright ©2008-2013 Fanni.info
Portal Powered By Farashahr