سه شنبه ، 8 ارديبهشت ، 94   جستجو  | 
 کانون مهندسين فارغ التحصيل دانشکده فني دانشگاه تهران
صفحه اصلی
کتاب کانون
برگ هايي از تاريخ

تسهيلات رفاهي
دسترسی سريع
عضویت در پورتال
ورود پست الکترونیکی
آدرس ايميل:
درخواست اشتراك
پيوندها

دانشگاه تهران


دانشكده فنی


بنياد حاميان دانشكده فنی 


  آمار بازديد: 611305 

اخبار و رویدادها

 دکتر حجت عادلی(راه و ساختمان52)، استاد اسبق دانشکده فنی و عضو افتخاری FRF موفق به اخذ عنوان دکترای افتخاری از دانشگاه ویلنیوس در کشور لیتوانی شد.
دکتر عادلی پس از گذراندن دوره لیسانس و فوق‌لیسانس در دانشگاه تهران با استفاده از بورس تحصیلی همان دانشگاه دوره دکترای خود را در دانشگاه استنفورد به اتمام رساند.
از وی چندین کتاب به چاپ رسیده است که مهم‌ترین آن‌ها عبارت است از:«1000 مساله در مقاومت مصالح»، «تحلیل سازه‌ها»، «سازه‌های بلند» و «مهندسی زلزله».

  بيشتر بخوانيد ...

انجمن آموزش مهندسی ایران سخنرانی علمی تحت عنوان "مسئولیت های اجتماعی نظام مهندسی کشور"  برگزار می‌کند.
این برنامه روز پنجشنبه 11 دی ماه 1393 از ساعت 11:00 الی 12:00 توسط دکتر سعید معیدفر مشاور اجتماعی وزیر راه و شهرسازی، در محل فرهنگستان علوم، واقع در ميدان ونك، بزرگراه شهيد حقاني، بعد از ايستگاه مترو، خروجی فرهنگستان ها و كتابخانه ملي، طبقه دوم، سالن کنفرانس  همراه با پرسش و پاسخ ارائه خواهد شد.
خواهشمند است در صورت تمایل به شرکت در این جلسه، دبیرخانه انجمن (88992215) را حداکثر تا روز سه شنبه مورخ 93/10/09 مطلع فرمایید تا هماهنگی های لازم انجام شود.
  بيشتر بخوانيد ...

روابط عمومی دانشکده فنی گزارش داد: تفاهم نامه همکاری مشترک دانشکده مهندسی معدن با دپارتمان علوم زمین دانشگاه ژنو امضاء شد.
این تفاهم نامه، که به امضای دکتر سید ضیاءالدین شفایی تنکابنی(معدن65) رییس دانشکده مهندسی معدن و پروفسور گای سیپسون رییس دپارتمان  علوم زمین‌ دانشگاه ژنو رسید، امکان توسعه مناسبات علمی و تحقیقاتی را بین طرفین فراهم می‌کند.
  بيشتر بخوانيد ...

موافقتنامه همكاري 10 ساله تحقيقاتي ميان شركت نفت و هشت دانشگاه كشور به منظور تحقيق بر روي 54 مخزن نفتي، با حضور وزير نفت و وزير علوم و با بودجه اي افزون بر 130 ميليارد تومان منعقد شد.بر اساس اين موافقتنامه، يك يا چند مخزن نفتي به منظور انجام مطالعه و امور پژوهشي به يك دانشگاه واگذار مي شود؛ اين اقدام در درازمدت، آن دانشگاه را به محور و قطب علمي در مورد آن ميدان نفتي خاص، تبديل مي كند.
  بيشتر بخوانيد ...

 دکتر سیدمهدی فخرایی (برق68) عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشکده فنی صبح یکشنبه 16 آذر پس از تحمل یک دوره بیماری درگذشت.
از جمله فعالیت‌های حرفه‌ای وی می توان به مدیریت گروه بخش معماری و کامپیوتر دانشکده برق و کامپیوتر و رییس موسسه‌ی فناوری‌های نوین در صنعت خودرو دانشکده فنی اشاره کرد.
مراسم تشییع پیکر این استاد فقید، دوشنبه 18 آذر ماه، ساعت 9:30 صبح از مقابل مسجد دانشگاه تهران برگزار می گردد.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران این ضایعه را به استادان و دانشجویان دانشکده فنی و خانواده ایشان تسلیت گفته و برای آن مرحوم آمرزش و علو درجات مسئلت دارد.

  بيشتر بخوانيد ...

 خلاصه تصمیمات هیات مدیره کانون در آبان ماه 1393 به شرح ذیل می‌باشد:
در رابطه با امور مربوط به جشن هشتادمین سالگرد دانشکده موارد ذیل در حال انجام است.
- جهت تهیه فیلم مستند مذاکرات با آقای مجتبی میرتهماسب نهایی و قرارداد با ایشان منعقد گردید. زمان فیلم هم حدود یک ساعت خواهد بود. با توجه به علاقه‌مندی دانشکده فنی جهت تهیه فیلم 10 دقیقه‌ای به مناسبت هشتادمین سال، مقرر گردید ساخت کلیپ 10 دقیقه‌ای و فیلمبرداری روز جشن نیز در قرارداد ایشان لحاظ گردد.

  بيشتر بخوانيد ...

 به اطلاع اعضای کانون می رساند، گروه ورزش‌های کوهستانی کانون روز جمعه 14 آذر ماه 1393 برنامه صعود به قله دارآباد را تدارک دیده است. این برنامه در سطح متوسط و به سرپرستی مهندس پریوش پژوتن با هزینه 10،000 تومان برگزار خواهد شد.
گفتنی است قله دارآباد با ارتفاع 3150 متر در شمال تهران واقع است. مسیر دره دارآباد نسبت به سایر مسیرهای کوه‌نوردی شمال تهران از شیب کمتری برخوردار بوده و به نسبت خلوت‌تر هم هست.
اعضا کانون ساعت 6:30 صبح از پارکینگ دارآباد، کوه‌پیمایی را آغاز می‌کنند و به طور متوسط پس از 5 ساعت کوه‌پیمایی به قله خواهند رسید.

  بيشتر بخوانيد ...

 گردهمایی عمومی کانون عصر روز چهارشنبه 28 آبان ماه 1393 تحت عنوان بررسی نقش دانش‌آموختگان دانشکده فنی در توسعه کشور با حضور 100 نفر از اعضای کانون در تالار رجب بیگی دانشکده فنی برگزار شد.
مهندس میرعلیرضا مهنا(معدن67) دبیر کانون، ضمن خوشامدگویی به حضار توضیحاتی در خصوص موضوعات گردهمایی‌های کانون در سال 93 ارائه داد. وی گفت: در آستانه هشتادمین سالگرد تاسیس دانشکده فنی، سعی داشتیم به نقش دانش‌آموختگان دانشکده فنی در حوزه‌های مختلف بپردازیم. از این رو در گردهمایی اردیبهشت ماه کانون نقش دانش‌آموختگان دانشکده فنی در نهادهای صنفی و حرفه‌ای مورد بررسی قرار گرفت.

  بيشتر بخوانيد ...

با نهایت تاسف و تاثر، باخبر شدیم مهندس مجید اعلم، استاد سابق مهندسی راه و ساختمان دانشکده فنی در تاریخ 8 آبان 1393 در سن دیگو چشم از دنیا فروبست.
وی سخنران کلیدی در یکی از مراسم‌ جشن‌های سالانه در بنیاد فارغ‌التحصیلان و دوستداران دانشکده فنی در آمریکا بوده است. همچنین مهندس اعلم در مراسم سال 2005 این انجمن به عنوان استاد پیشکسوت  دانشکده  فنی معرفی شده بود.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران این ضایعه را به خانواده ایشان تسلیت گفته و برای آن مرحوم آمرزش و علو درجات مسئلت دارد.
  بيشتر بخوانيد ...

 عصر روز چهارشنبه 28 آبان ماه 1393 بیش از 40 نفر از ورودی‌های سال 67 رشته مهندسی عمران در محل سفره‌خانه سنتی شاخه طوبی گردهم آمدند.
این برنامه که برای نخستین بار برای ورودی‌های سال 67 با هماهنگی مهندس ارسطو مقدس‌جعفری(عمران72) تدارک دیده شده بود، مقرر گردید ادامه داشته باشد و هر چند ماه یک بار این برنامه برگزار گردد.
دبیرخانه کانون نیز با حضور در حاشیه برنامه ضمن خوشامدگویی، کتاب 20 سال کانون را به مهمانان هدیه داد تا ضمن آشنایی بیشتر با فعالیت‌های انجام شده، کانون را با کمک‌های معنوی و مادی خود بهره‌مند سازند.

  بيشتر بخوانيد ...

 با پیشنهاد رییس دانشکده‌ فنی و حکم رییس دانشگاه تهران، دکتر شهرام رایگان (متالورژی70)، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی متالورژی و مواد دانشکده فنی، به ریاست دانشکده مهندسی متالورژی و مواد منصوب شد.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران، انتصاب شایسته دکتر رایگان را تبریک گفته و آرزوی موفقیت‌های روزافزون برای ایشان از خداوند متعال مسئلت دارد.

  بيشتر بخوانيد ...

دکتر ناصر سلطانی استاد دانشکده مهندسی مکانیک دانشکده فنی، طی حکمی از سوی رییس دانشگاه تهران و با پیشنهاد رییس دانشکده‌ فنی به سمت ریاست دانشکده مهندسی مکانیک منصوب شد.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران، انتصاب شایسته دکتر سلطانی را تبریک گفته و آرزوی موفقیت‌های روزافزون برای ایشان از خداوند متعال مسئلت دارد.
  بيشتر بخوانيد ...

ورودی‌های سال 63 رشته مهندسی عمران روز چهارشنبه 21 آبان ماه 1393 به مناسبت 30 امین سالگرد ورود خود به دانشکده فنی در اتاق شورای دانشکده فنی گردهم آمدند.
مهندس علیرضا عالم‌زاده در ابتدا به معرفی روسای دانشکده فنی از ابتدای تاسیس دانشکده فنی که تصاویر آن‌ها بر روی دیوار اتاق شورا نصب شده بود، پرداخت.
در ادامه برنامه با همراهي تعداد از استادان، همدورهـاي‌ها ضمن ابراز خرسندی از دیدار مجدد يكديگر، در مقابل سردر دانشکده فنی عکس یادگاری گرفتند تا همراه با متنی كه به امضاي جمع حاضر رسيد، به استادان خود هدیه دهند.
  بيشتر بخوانيد ...

 متاسفانه مطلع شدیم مهندس ملیحه خطیبی دماوندی (شیمی 32) در چند ماه گذشته به رحمت ایزدی پیوست.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران این ضایعه را به خانواده ایشان تسلیت گفته و برای آن مرحومه آمرزش و علو درجات مسئلت دارد.

  بيشتر بخوانيد ...

 با اطلاع اعضای محترم کانون می‌رساند گردهمایی عمومی آبان ماه به موضوع « دانش‌آموختگان دانشکده فنی و توسعه کشور» اختصاص دارد. این گردهمایی روز چهارشنبه 28 آبان ماه از ساعت: 18:00 در تالار رجب بیگی دانشکده فنی دانشگاه تهران با حضور روسای اسبق سازمان برنامه و بودجه مهندس علی‌اکبر معین‌فر (راه‌وساختمان30)، مهندس موسی خیر حبیب‌الهی (صنایع 43)، دکتر محمدتقی بانکی (راه‌وساختمان 47) و وزیر اسبق امور اقتصاد و دارایی دکتر طهماسب مظاهری (عمران 55) برگزار می‌گردد.

  بيشتر بخوانيد ...

صفحه 8 از 39اولين   قبلي   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدي   آخرين   

صفحه اصلی | تماس با کانون | نقشه سايت  | كميته ها

Copyright ©2008-2013 Fanni.info
Portal Powered By Farashahr