چهار شنبه ، 26 شهـريـور ، 93   جستجو  | 
 کانون مهندسين فارغ التحصيل دانشکده فني دانشگاه تهران
صفحه اصلی
اطلاعيه

هشتادمين سال تاسيس
برگ هايي از تاريخ

اطلاع رسانی
تسهيلات رفاهي
كتاب كانون
دسترسی سريع
عضویت در پورتال
ورود پست الکترونیکی
آدرس ايميل:
درخواست اشتراك
پيوندها

دانشگاه تهران

دانشكده فنی

بنياد حاميان دانشكده فنی


 

كاربران روي سايت كاربران در سايت:
ديدار كنندگان ديدار كنندگان: 22
اعضاء اعضاء: 0
روي هم روي هم: 22


  آمار بازديد: 516328 

اخبار و رویدادها

 دکتر سارا نظیف (عمران 82) عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی عمران، طی حکمی مشترک از سوی دکتر محمود کمره‌ای (برق58) رییس دانشکده فنی و مهندس میرعلیرضا مهنا (معدن 67) دبیر کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی، به عنوان سرپرست کمیته ارتباط با مدارس دانشکده فنی منصوب شد.
این کمیته که بنا به تصمیم کمیته تعامل دانشکده فنی و کانون مهندسین فارغ‌التحصیل تأسیس شده است، قرار است برنامه‌ریزی منظم و شایسته‌ای را برای ارتباط بامدارس برتر، دانش‌آموزان نخبه و مشاورین دبیرستان‌های برتر کشور داشته باشد و جایگاه دانشکده فنی و توانمندی‌های آن را معرفی نماید.

  

 با ابلاغ موافقت اصولی دانشگاه تهران، گروه علوم پایه مهندسی دانشکده فنی به "دانشکده علوم مهندسی" تغییر ساختار یافت.
روابط عمومی دانشکده فنی گزارش داد: پیرو مصوبات دوازدهمین جلسه هيأت منتخب شورای دانشگاه تهران و تأیید ریاست دانشگاه در تاریخ 17 اردیبهشت 93، با تأسیس دانشکده علوم مهندسی در پردیس دانشکده‌های فنی به مدت 2سال موافقت اصولی شده است. ساختار سازمانی قطعی این دانشکده نیز، پس از طی شدن دوره 2ساله مصوب و ابلاغ خواهد شد.

  

 دکتر نادر انقطاع (برق57) استاد مهندسی برق، سیستم ها و مهندسی زیستی دانشگاه پنسیلوانیا، موفق به کسب مدال طلای Balthasar van der Pol (یکی از بالاترین جوایز اتحادیه بین المللی علوم رادیو  (URSI شد. این جایزه تنها یک بار در هر سه سال به دانشمندان برجسته برای دستاوردهای حرفه‌ای در مدت شش سال اخیر تعلق می‌گیرد.

  بيشتر بخوانيد ...

 در دهمين جشنواره ورزشي کارکنان و اعضاي هيأت علمي دانشگاه تهران، پرديس دانشکده‌هاي فني با 80 نفر شرکت‌کننده از ميان کارکنان و اعضاي هيأت علمي توانست مقام اول را در بین 10 رشته ورزشي با کسب 69 امتیاز از آن خود نمايد.
شایان ذکر است پردیس کشاورزی و منابع طبیعی و پردیس ابوریحان به ترتیب با کسب 53 و 23 امتیاز مقام دوم و سوم مسابقه را کسب نمودند.

  

 انجمن علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشکده فنی با همکاری شاخه دانشجویی IEEE اقدام به انتشار فصلنامه‌ای علمی، تحت عنوان «جریان» به صاحب امتیازی سمیع مصطفوی و سردبیری حسام محمدی از دانشجویان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر کرد.  
شماره نخست این فصلنامه در اسفند ماه سال 1392 منتشر شد. سمیع مصطفوی در معرفی این فصلنامه می‌گوید: «جریان»، یک نشریه بی‌نظیر و حاصل تلاش بی‌وقفه‌ی دانشجوهای دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر است و در گام شروع سعی دارد تا کمبودها و کاستی‌هایی که از نظر علمی در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر موجود است، به اساتید و دانشکده یادآوری کند و حتی بخشی از این کمبودها را جبران نماید.
شماره دوم این فصلنامه در خرداد ماه سال جاری منتشر می‌گردد.

  

 براساس آخرین نتایج نظام رتبه‌بندی QS، دانشکده‌های مهندسی شیمی و مهندسی مکانیک دانشکده فنی دانشگاه تهران درصدر دانشگاه‌های کشور در این رشته‌ها، قرار دارد.
روابط عمومی دانشکده فنی گزارش داد: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در گزارشی که در اسفندماه سال 1392 توسط دکتر مهراد، رئیس این پایگاه منتشر کرده است، با اعلام خبر فوق آورده است که دانشکده‌های مهندسی شیمی و مهندسی مکانیک دانشکده فنی دانشگاه تهران، با کسب رتبه نخست در این رشته‌ها در صدر دانشگاه‌های صنعتی کشور ایستاده‌اند.
در رشته مهندسی مکانیک، دانشگاه‌های صنعتی شریف و علم و صنعت رتبه‌های دوم و سوم و در رشته‌های مهندسی شیمی دانشگاه‌های صنعتی شریف و صنعتی گلپایگان رتبه‌های دوم و سوم را کسب نموده‌اند.
مشروح این گزارش در نشانی زیر در دسترس است:
http://Ur.isc.gov.ir

  

 از کلیه اعضای کانون دعوت می‌شود تا در جلسه گردهمایی فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی عمران که به منظور انتخاب کمیته تخصصی این رشته روز دوشنبه 29 اردیبهشت 1393 از ساعت: 17:30 الی 19:30 در محل آمفی تئاتر دانشکده مهندسی معدن واقع در خیابان کارگر شمالی، پردیس 2 دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار می‌شود، حضور به هم رسانند.
لازم به ذکر است با توجه به اهمیت کلیدی کمیته‌های تخصصی به عنوان بازوهای ارتباطی و اجرایی در جهت نیل به اهداف اصلی و استراتژیک کانون و نقش موثری که این کمیته‌ها می‌توانند در برقراری و تحکیم ارتباط بین اعضای هر رشته ایفا نمایند، حضور اعضای رشته مذکور در گردهمایی و مشارکت در تشکیل این کمیته حائز کمال اهمیت می‌باشد.

  

 سومین دوره مسابقات ملی بازی‌های رایانه‌ای، در هفته دوم اردیبهشت ماه 1393 در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان با حضور دانشجویان دانشگاه‌های مطرح، همچون: دانشگاه تهران، صنعتی شریف، علم و صنعت و برخی دیگر از دانشگاه‌های کشور برگزار شد.
روابط عمومی دانشکده فنی گزارش داد: در اين مسابقه 144 دانشجو در قالب 36 تیم چهار نفره با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پايان، تيم دانشگاه تهران (الکتروکاتد) موفق شد مقام دوم را کسب نماید.
 این مسابقات هر ساله با هدف کشف استعدادهای خلاق و مبتکر و خلق آثار نو در عرصه بازی‌سازی، آشنایی با دستاوردها و توان ملی، برقراری ارتباط میان صنعت و بازار تجارت برگزار می گردد.

  

 در گردهمایی و مهمانی شام جمعی از فارغ‌التحصیلان معدن که در زمستان 92 برگزار گردید، مقرر شد که برنامه‌های تجدید دیدار دوستانه همراه با صرف شام هر فصل یکبار با حضور گسترده‌تر فارغ‌التحصیلان معدن برگزار شود.
به درخواست این جمع قرار شد کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی هماهنگی و اطلاع‌رسانی این امر را به عهده داشته باشد. اطلاعیه مربوط برای همه دانش‌آموختگان، استادان و دانشجویان معدن نیز ارسال گردید، تا جمع بزرگتری از خانواده فنی در این برنامه‌ها گرد هم آیند.

  بيشتر بخوانيد ...

 کتاب" طراحی مهندسی" تالیف دکتر حسین معماریان، استاد مهندسی معدن دانشکده فنی توسط موسسه انتشارات دانشگاه تهران در 478 صفحه منتشر گردید. دکتر معماریان علاوه بر سمت استادی، عضو وابسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، عضو موسس انجمن آموزش مهندسي ايران از سال 1388 تاکنون و رئیس کرسی یونسکو در آموزش مهندسی است. وی همچنین نویسنده بیش از 20 کتاب و بیش از 100 مقاله پژوهشی نیز می‌باشد.

  بيشتر بخوانيد ...

صفحه 8 از 42اولين   قبلي   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدي   آخرين   

صفحه اصلی | تماس با کانون | نقشه سايت  | كميته ها

Copyright ©2008-2013 Fanni.info
Portal Powered By Farashahr