پنج شنبه ، 10 مــهـــر ، 93   جستجو  | 
 کانون مهندسين فارغ التحصيل دانشکده فني دانشگاه تهران
صفحه اصلی
هشتادمين سال تاسيس
برگ هايي از تاريخ

اطلاع رسانی
تسهيلات رفاهي
كتاب كانون
دسترسی سريع
عضویت در پورتال
ورود پست الکترونیکی
آدرس ايميل:
درخواست اشتراك
پيوندها

دانشگاه تهران

دانشكده فنی

بنياد حاميان دانشكده فنی


 

كاربران روي سايت كاربران در سايت:
ديدار كنندگان ديدار كنندگان: 42
اعضاء اعضاء: 0
روي هم روي هم: 42


  آمار بازديد: 521684 

اخبار و رویدادها

 در سومین دوره اعطای جایزه مرحوم علامه طباطبایی (ویژه استادان و محققان برجسته کشور) که  27 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد، دکتر پرویز جبه‌دارمارالانی(برق42)، استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و دکتر وحید اصفهانیان، استاد دانشکده مهندسی مکانیک دانشکده فنی، به عنوان استاد و محقق برجسته معرفی شدند.

  بيشتر بخوانيد ...

 در راستاي سند بين‌الملل دانشگاه تهران و با هدف شناسايي و تشويق برترين‌ها، مراسم پاياني سومين جشنواره بين‌الملل دانشگاه در روز دوشنبه 5 خردادماه سال جاري در تالار علامه‌اميني کتابخانه مرکزي با حضور سرپرست دانشگاه تهران، رؤساي پرديس‌ها و دانشکده‌ها، اعضاي هيأت علمي و جمع زيادي از اساتيد برگزار گرديد.
در اين مراسم پنج عضو هيأت علمي تمام وقت، یک عضو هیأت علمی پاره‌ وقت و يکي از دانشجويان دانشکده‌ فني بعنوان برگزيدگان برتر جشنواره انتخاب گرديدند.

  بيشتر بخوانيد ...

 در آغازین روزهای اردیبهشت ماه 93 کمیته بازدید برنامه‌ای دو روزه را به مقصد چشمه‌های شگفت انگیز باداب‌سورت (دومین اثر ملی طبیعی ثبت شده ایران) و دریاچه زیبای چورت (میانشه) که به خواهر خوانده دریاچه خزر معروف است به سرپرستی مهندس مهدی‌یار هوبخت (متالورژی 86) ترتیب داد. 17 نفر از اعضای کانون و همراهانشان در این برنامه حضور داشتند. برنامه با حرکت از مقابل سر در دانشکده فنی در ساعت 8:30 صبح روز پنجشنبه 4 اردیبهشت ماه آغاز شد و پس از عبور از شهرهای گرمسار و سمنان برای صرف ناهار و بازدید از آثار تاریخی شهر دامغان توقفی چند ساعته در این شهر صورت گرفت.

  بيشتر بخوانيد ...

 خلاصه تصمیمات هیات‌مدیره کانون در اردیبهشت ماه 1393 به شرح ذیل می‌باشد:
- هزینه‌های جشن هشتادمین سال در دو سطح حداقلی و حداکثری تهیه و در جلسه مورد بررسی قرار گرفت.
- در خصوص پروژه هشتادمین سال تاسیس دانشکده فنی، مهندس اسماعیل مسگرپورطوسی به عنوان مسئول کمیته تامین مالی انتخاب شدند همچنین مهندس محمد عطاردیان، مهندس علیرضا عالم‌زاده، مهندس محمدرضا کمره‌ای به عنوان اعضای کمیته انتخاب شدند.
- صورت‌های مالی مصوب و در اختیار بازرسان قرار داده شد.

  بيشتر بخوانيد ...

 ماموریت تهیه پروژه دانشگاه "به منظور تربیت معلم و پزشک و مهندس راه شوسه و راه آهن" در سال 1310 به عیسی صدیق که سال قبل از آن برای ادامه تحصیل در دوره دکتری به دانشگاه کلمبیا در آمریکا رفته بود، محول شد. وی طرحی تهیه و در 16 آذر 1310 به ایران فرستاد. دکتر عیسی صدیق برای اولین بار واژه "دانشگاه" را به کار برد و در طرح خود نه تنها "آموزش علم" بلکه "پژوهش و تولید علم" را نیز مورد توجه قرار داد. از نکات بارز در طرح وی تامین بودجه دانشگاه از محل درآمدهای خود آن بود که ایده خودگردانی دانشگاه و عدم وابستگی مالی آن را ارائه می داد.طرح پس از تصویب به دولت ابلاغ شد تا به مرحله اجرا گذاشته شود، ولی به لحاظ تغییر دولت، اجرای آن عملی نشد تا اینکه سرانجام لایحه قانونی تأسیس دانشگاه تهران در 8 خردادماه 1313 به تصویب مجلس شورای ملی رسید.

  بيشتر بخوانيد ...

 بدينوسيله به اطلاع اعضاي محترم كانون مي رساند مجمع عمومي عادي ساليانه نوبت اول مورخ 93/02/31 به علت به حد نصاب نرسيدن حاضران در جلسه تشكيل نشد، لذا براي نوبت دوم از كليه اعضاي محترم كانون دعوت مي شود تا در جلسه مجمع عمومي عادي ساليانه نوبت دوم كه راس ساعت 18 روز چهارشنبه مورخ 93/03/28 در محل آمفي تئاتر دانشكده فني دانشگاه تهران واقع در خيابان انقلاب - خيابان 16 آذر برگزار مي شود شركت فرمايند.
دستور كارجلسه به شرح زير مي باشد:

  بيشتر بخوانيد ...

 کتاب «نگاهی به شعر سنتی معاصر» اثر جدید پروفسور فضل‌اله رضا (برق17)، توسط انتشارات روزنامه اطلاعات در اردیبهشت ماه 1393 چاپ و منتشر گردید.
محتوای کتاب در سه فصل سامان یافته که در فصل نخست به نقد و بررسی شاعر بزرگ ملک الشعرای بهار، در فصل دوم به نقد و بررسی رعدی آذرخشی و در فصل آخر به نقد و بررسی سیمین بهبهانی می‌پردازد.
بنا به گفته پروفسور رضا هدف از تالیف این کتاب، آغازی برای آشنایی با شعر سنتی چند تن از شاعران معاصر می‌باشد.
علاقه‌مندان می‌توانند جهت تهیه این کتاب به فروشگاه مرکزی روزنامه اطلاعات مراجعه و یا با شماره تلفن 29993455 تماس حاصل نمایند.

  

مهندس نیما وارسته (مکانیک77) نوازنده و آهنگساز موسیقی پاپ کشورمان، در اواخر اریبهشت ماه 1393 در سن 35 سالگی به رحمت ایزدی پیوست.
صبح روز چهارشنبه 31 اردیبهشت ماه مراسم تشییع و خاکسپاری آن مرحوم در تالار وحدت تهران با حضور تعدادی از هنرمندان، مسئولین و خانواده وی برگزار شد.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران این ضایعه را به خانواده ایشان تسلیت گفته و برای آن مرحوم آمرزش و علو درجات مسئلت دارد.

  

کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران در گردهمایی عمومی اردیبهشت ماه خود در نشستی با حضور پیشگامان و فعالان عرصه تشکل‌گرایی این دانشکده به بررسی چگونگی شکل‌گیری و تکوین تشکل‌های حرفه‌ای و تاثیر این تشکل‌ها در توسعه کارآمدتر صنعت پرداخت.
در ابتدای این نشست که عصر چهارشنبه ،31 اردیبهشت ماه در سالن شهید رجب بیگی دانشکده فنی بر گزار شد مهندس میرعلیرضا مهنا(معدن67)، دبیر کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی هدف از برگزاری این نشست را استفاده از تجربیات خبرگان و پیشکسوتان عرصه تشکل گرایی عنوان کرد و افزود: «قبل از برگزاری این نشست جلسات مشترکی با حضور متخصصان عرصه علوم اجتماعی و فعالان تشکل‌گرایی به صورت میزگرد در کانون مهندسین فارغ‌التحصیل برگزار شد که به یک جمع‌بندی اولیه رسیدیم.
  بيشتر بخوانيد ...

 گردهمایی و انتخابات کمیته تخصصی رشته مهندسی عمران روز دوشنبه 29 اردیبهشت 1393 با حضور دکتر اورنگ فرزانه (راه و ساختمان 55)، مهندس آذر خورشیدی (شیمی72)، مهندس علیرضا عالم‌‌زاده (عمران68)، مهندس هرمز ناصرنیا(معدن47)، مهندس محمدرضا محمدآبادی کمره‌ای (مکانیک51) که از اعضای راه‌اندازی کمیته‌های تخصصی هستند و مهندس میرعلیرضا مهنا(معدن67) دبیر کانون در آمفی تئاتر دانشکده مهندسی معدن برگزار گردید.
در این گردهمایی مهندس مهنا در خصوص ضرورت و اهمیت راه‌اندازی کمیته‌های تخصصی سخنرانی کرد.

  بيشتر بخوانيد ...

صفحه 8 از 43اولين   قبلي   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدي   آخرين   

صفحه اصلی | تماس با کانون | نقشه سايت  | كميته ها

Copyright ©2008-2013 Fanni.info
Portal Powered By Farashahr