يك شنبه ، 4 آبــــان ، 93   جستجو  | 
 کانون مهندسين فارغ التحصيل دانشکده فني دانشگاه تهران
صفحه اصلی
هشتادمين سال تاسيس
برگ هايي از تاريخ

اطلاع رسانی
تسهيلات رفاهي
كتاب كانون
دسترسی سريع
عضویت در پورتال
ورود پست الکترونیکی
آدرس ايميل:
درخواست اشتراك
پيوندها

دانشگاه تهران

دانشكده فنی

بنياد حاميان دانشكده فنی


 

كاربران روي سايت كاربران در سايت:
ديدار كنندگان ديدار كنندگان: 42
اعضاء اعضاء: 0
روي هم روي هم: 42


  آمار بازديد: 541568 

اخبار و رویدادها

 کتاب «استاتیک» ترجمه مهندس علیرضا انتظاری (مکانیک66) و تالیف جیمز مریام و گلن کرایگ توسط انتشارات آییژ در 552 صفحه چاپ و منتشر گردید.
به گفته مترجم این کتاب، سابقه حضور کتاب‌های استاتیک و دینامیک پروفسور جیمز مریام  در عرصه آموزش دانشگاهی به حدود نیم قرن می‌رسد. جیمز مریام برای بهبود کیفی جنبه‌های آموزشی، چهار بار در محتوا و شیوه ارائه مطالب این کتاب‌ها تجدید نظر کرده است و در ویرایش اخیر که با همکاری پروفسور گلن کرایگ به انجام رسانیده از تازه ترین تدابیر آموزشی بهره جسته است.
این کتاب در هفت فصل تهیه شده، که به موضوعات مبانی استاتیک، نیروها، تعادل، سازه‌ها، نیروهای گسترده، اصطکاک و کار مجازی می‌پردازد.

  

 نهمین جلسه سالیانه هیات امنای بنیاد حامیان دانشکده فنی، 12خرداد ماه 1393 با حضور اعضای هیات امنا در دفتر مرکزی بنیاد برگزار شد.
در این جلسه که ریاست آن را دکتر محمدرضا عارف(برق54) برعهده داشت، گزارش عملکرد سالیانه و تراز مالی سال 1392 به تصویب هیات امنا رسید. همچنین در این جلسه، برنامه و بودجه سال 1393 بنیاد به تصویب رسید
درادامه، با توجه به اتمام دوره فعالیت هیات‌مدیره بنیاد، هیات مدیره جدید برای یک دوره سه ساله بر اساس آراء اعضای هیات‌امنا انتخاب شدند.

  بيشتر بخوانيد ...

 جامعه مهندسان مشاور ایران همایشی سه روزه تحت عنوان «گفت و شنود آمایش سرزمین من، ایران» در 22،21 و 29 خرداد ماه 1393 برگزار خواهد می‌کند.
نشست اول این همایش که در 21 خرداد ماه از ساعت 10:00 الی 13:00 برگزار خواهد شد، به گشایش همایش، سخنرانی‌های کلیدی و بحث درباره کلیات آمایش سرزمین اختصاص دارد. نشست دوم و سوم که در 22 خرداد ماه از ساعت 9:00 الی 13:00 برگزار می‌گردد به بررسی اهمیت و رسالت آمایش سرزمین و برگزاری پانل‌ها می‌پردازد. در روز آخر نیز نشست چهارم و پنجم از ساعت 9:00 الی 13:00 برگزار خواهد شد، که به بحث‌های برنامه‌ریزی و اجرا خواهد پرداخت.
مکان برگزاری همایش: خیابان ولنجک، خیابان بیست و ششم، بلوار دانشجو .

  

 روابط عمومی دانشکده فنی گزارش داد: دانشجویان مهندسی شیمی دانشکده فنی موفق به کسب رتبه‌های برتر در آزمون ورودي کارشناسي‌ارشد سال 1393 شدند.
مجتبی پارسایی، صبا ابریشمی، بهاره حسنی، نوید عابدی و علی عزیززاده به ترتيب حائز رتبه ‌هاي 4، 5، 9، 9 و 11 گرديدند.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران آرزوی موفقیت‌های روزافزون برای این عزیزان از خداوند متعال مسئلت دارد.

  

دکتر رضا فرجی دانا(برق65) وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با صدور حكمي دکتر محمود نيلي احمدآبادي را به عنوان سی‌ و دومین سرپرست دانشگاه تهران منصوب کرد.
روابط عمومی دانشکده فنی گزارش داد: روابط عمومی وزارت علوم، در اين حكم انتصاب آورده است: امید است با توکل به خداوند سبحان، ماموریت و وظایف سرپرستی دانشگاه تهران را بر پایه قوانین، سیاست ها و برنامه های مصوب به انجام رسانید. بایسته است با پیروی از آموزه های اسلامی، مبانی علمی، راهبردهای دولت تدبیر و امید و جلب همکاری دانشگاهیان و صاحب نظران، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری و نقش آفريني آن در اقتصاد دانش بنيان و تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي ایفا نمایید.
  بيشتر بخوانيد ...

 در پی درگذشت استاد فقید شادروان دکتر سید جلال الدین هاشمی، مجلس ترحیمی از سوی دانشکده  فنی دانشگاه تهران روز یکشنبه  25 خردادماه 93 از ساعت 11:30 الی 12:30 در مسجد دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
هم چنین مراسمی نیز از سوی بستگان آن استاد فقید، روز چهارشنبه هفته جاری 21 خردادماه از ساعت 16:00 الی 17:30 در مسجد جامع شهرک غرب برگزار خواهد شد.

  

 کتاب «نه سفید نه سیاه» تالیف دکتر سیدمحمدهادی نژادحسینیان(راه و ساختمان 49) در خصوص خاطرات و گزارش‌های ماموریت وی در سازمان ملل متحد نیویورک می‌باشد که در زمستان 1392 توسط اداره نشر وزارت امور خارجه منتشر گردید.
دکتر نژادحسینیان دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی راه و ساختمان از دانشکده فنی و فوق لیسانس سازه و دکترا حمل و نقل از آمریکا می باشد. وی سال‌ها به عنوان وزیر راه و ترابری، وزیر صنایع سنگین و نماینده ایران در سازمان ملل متحد فعالیت داشت. ایشان در حال حاضر به عنوان دبیر کل مجمع مجالس آسيايي مشغول به خدمت هستند.

  بيشتر بخوانيد ...

دکتر سیدجلال‌الدین هاشمی دانش آموخته مهندسی شیمی و عضو هیات علمی دانشکده فنی پس از رویارویی چند ساله با عارضه مغزی درگذشت. خبری که غیرقابل انتظار نبود ولی بازهم چنان تاسف‌انگیز و اندوهناک بود که چند ساعت به طول انجامید تا باور کنیم این حادثه غمناک به وقوع پیوسته است.
دکتر هاشمی از جمله خدمتگزاران بی‌ادعای جامعه دانشگاهی بود که با تلاش خستگی‌ناپذیر عمر خویش را وقف اعتلای دانشگاه تهران و جامعه دانشگاهی کرده بود. وی فردی بود که با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد خود می‌توانست در هر مسیری که قدم بگذارد به راحتی به قله‌های آن عرصه گام نهد ولی هیچگاه عشقی بالاتر از خدمت به دانشگاه در سر نداشت.
  بيشتر بخوانيد ...

درگذشت چهره خدمتگزار، صميمي و تلاشگر دانشگاه تهران، شادروان دکتر سيدجلال‌الدين هاشمي، همکاران دانشگاهی و دوستداران ايشان را در اندوهي عميق فرو برد.
اين استاد گرانقدر که غير از جهد عالمانه در امور آموزشي در دانشکده فنی، بخش بزرگي از عمر کوتاه اما پر برکت خود را در عرصه فعاليت‌هاي اجرايي در دانشکده فني، دانشگاه تهران و بنیاد حامیان دانشکده فنی مصروف داشت و يادگارهاي ماندگار و ارزشمندي از خود به جاي گذاشت، قطعا از نام‌هاي فراموش‌نشدني تاريخ دانشگاه تهران خواهد بود.
  بيشتر بخوانيد ...

 خبر درگذشت دوست و همکار گرامی، مرحوم دکتر سيد جلال‌الدين هاشمي، استاد دانشکده مهندسي شيمي پرديس دانشکده‌هاي فني و از چهره‌هاي فعال و خدوم اجرايي دانشگاه تهران، موجب اندوه و تاسف عميق گرديد.

  بيشتر بخوانيد ...

صفحه 8 از 45اولين   قبلي   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدي   آخرين   

صفحه اصلی | تماس با کانون | نقشه سايت  | كميته ها

Copyright ©2008-2013 Fanni.info
Portal Powered By Farashahr