سه شنبه ، 5 خـــرداد ، 94   جستجو  | 
 کانون مهندسين فارغ التحصيل دانشکده فني دانشگاه تهران
صفحه اصلی
بستن انتخابات کمیته تخصصی متالورژی
انتخابات کمیته تخصصی متالورژی
 
کتاب کانون
برگ هايي از تاريخ

تسهيلات رفاهي
دسترسی سريع
عضویت در پورتال
ورود پست الکترونیکی
آدرس ايميل:
درخواست اشتراك
پيوندها

دانشگاه تهران


دانشكده فنی


بنياد حاميان دانشكده فنی

 


 


 


  آمار بازديد: 623071 

اخبار و رویدادها
روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: دکتر عباس احمدآخوندی (راه و ساختمان70)، وزیر راه مسکن و شهرسازی، 13 دی با حضور در دانشگاه تهران با دکتر نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، دیدار و گفت و گو کرد.
در این نشست که دکتر گلدانساز، معاون اداری مالی دانشگاه و دکتر محمد شکرچی‌زاده (راه و ساختمان 65)، معاون وزیر و رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، نیز حضور داشتند دو طرف درباره موضوعات مختلف مورد علاقه بحث و تبادل نظر کردند.
  بيشتر بخوانيد ...

دکتر سعید افشارنیا دانشیار دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشکده فنی به عنوان معاون پژوهشی و فناوری موسسه پژوهشی مپفن (مؤسسه پژوهشی تجهیزات نیروگاهی) انتصاب شد.
موسسه مپفن از جمله موسسات وابسته دانشکده فنی است که در سال 1389 با هدف کلی توسعه آموزش و پژوهش در حوزه‌های کسب و کار مپنا با بهره‌گیری از توانایی‌های مشترک دانشگاه تهران، گروه مپنا و دیگر دانشگاه‌های کشور تاسیس شد.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران انتصاب ایشان را تبریک می‌گوید.
  بيشتر بخوانيد ...

مراسم یادبود شادروان دکتر امیرمنصور میری استاد مهندسی برق و رئیس اسبق دانشکده فنی، 22 دی ماه 1393 توسط کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران در محل ساختمان جدید دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر برگزار گردید.
در این جلسه خانواده ایشان، دکتر شاهرخ فرهنگی(برق52) رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، دکتر پرویز جبه‌دارمارالانی(برق42) استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و رئیس شورای عالی کانون، مهندس میرعلیرضا مهنا(معدن67) دبیر کانون و تعدادی از اعضای هیات علمی بازنشسته و فعلی و نیز کارکنان دانشکده، شرکت داشتند و برخی از حاضران به بیان خاطرات خود پرداختند.
  بيشتر بخوانيد ...

پس از برگزاری اولین میزگرد که به طرح مساله و توضیحات کلی در زمینه بافت فرسوده پرداخته شد و با استقبال سخنرانان و شرکت‌کنندگان همراه بود، دومین میزگرد تخصصی از سلسله نشست‌های بافت فرسوده با عنوان «نقش کنش‌گران دخیل در بافت فرسوده» در روز چهارشنبه 93/10/17 ساعت 15، در تالار شهید رجب بیگی دانشکده فنی توسط کمیته عمران کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی برگزار گردید.
  بيشتر بخوانيد ...

 به مناسبت درگذشت شادروان دکتر امیرمنصور میری استاد مهندسی برق و رئیس اسبق دانشکده فنی و به پیشنهاد جمعی از استادان و دانش‌آموختگان، کانون مراسم یادبودی را بدین مناسبت در محل پردیس 2 دانشکده فنی (امیرآباد) برگزار می‌نماید.
این جلسه روز دوشنبه 22 دی ماه 1393 از ساعت 10 الی 12 در محل ساختمان جدید دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در امیرآباد منعقد می‌شود.

  بيشتر بخوانيد ...

 پس از برگزاری موفقیت آمیز گردهمایی انتخابات کمیته‌ تخصصی رشته‌های مهندسی عمران، شیمی و برق گردهمایی فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی مکانیک عضو کانون در تاریخ چهارشنبه  24 دی ماه 1393 از ساعت 17:30 تا 19:30 در محل تالار رجب بیگی دانشکده فنی، واقع در خیابان 16 آذر برگزار خواهد شد. حضور فارغ‌التحصیلان رشته مذکور در این گردهمایی و مشارکت در تاسیس این کمیته حائز کمال اهمیت می‌باشد.

  بيشتر بخوانيد ...

 روابط عمومی دانشکده فنی گزارش داد: دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، شاهد حضور کم نظیر اساتید، دانشجویان و دانش‌آموختگان مهندسی برق و کارشناسان و مدیران عالی صنعت برق کشور بود که به‌ پاس سال‌ها تلاش مستمر، ارزشمند و خستگی‌ناپذیر دکتر حسین محسنی، در آیینی باشکوه از این چهره برجسته مهندسی برق کشور تجلیل کردند.
در این مراسم که شامگاه چهارشنبه 10 دی ماه 1393 با حضور دکتر فرجی دانا، وزیر سابق علوم، تحقیقات و فناوری، مهندس بی‌طرف، وزیر اسبق نیرو، مهندس احمدی، قائم مقام وزیر نیرو، مهندس حائری، مدیرعامل شرکت توانیر و تنی چند از مدیران برجسته صنعت برق کشور و رییس و معاون پژوهشی دانشگاه تهران و رییس و اساتید برجسته پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران برگزار شد، پیام‌های تصویری مهندس نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، مهندس بیژن نامدارزنگنه، وزیر نفت، دکتر احمدیان، معاون سازمان انرژی اتمی و تنی چند از مدیران عالی وزارت نیرو و صنعت برق کشور در تقدیر از خدمات و تلاش‌های استاد محسنی پخش شد.

  بيشتر بخوانيد ...

 اولین میزگرد کمیته تخصصی عمران با موضوع «بازآفرینی بافت فرسوده» در 29 مهرماه سال جاری برگزار گردید. با توجه به استقبال گسترده متخصصان و مدیران دستگاه‌های ذیربط از جمله وزارت راه و شهرسازی و سازمان نوسازی شهر تهران و پیشنهاد ایشان مبنی بر تداوم برگزاری این میزگردها، دومین نشست از سلسله نشست‌های بافت فرسوده با موضوع «نقش کنش‎گران دخیل دربافت فرسوده» روز چهارشنبه 93/10/17 ساعت 15، در تالار شهید رجب بیگی دانشکده فنی دانشگاه تهران،برگزار خواهد شد.

  بيشتر بخوانيد ...

 در آستانه هشتادمین سالگرد تاسیس دانشکده فنی دانشگاه تهران، کانون اقدام به تهیه‌ی مجموعه‌ای با عنوان «5000 سال مهندسی ایرانی» نمود.
مجموعه‌ی فیلم و کتاب همراه به سفارش کانون، توسط دکتر فرزین رضاییان و تیم پژوهشی ایشان، تهیه شد. این مجموعه جذاب روزنه‌ای است به گذشته‌های دور تا برخی از مهمترین دستاوردهای 5000 سال مهندسی ایرانی را نظاره‌گر باشیم. تصاویری چشم‌نواز به همراه نقل قول‌هایی دلنواز از دانشمندان و ایرانشناسان مشهور دنیا و بازسازی‌های هنرمندانه سه بعدی  رایانه‌ای که در این کتاب و فیلم همراه گردآوری شده، نه تنها گلچینی از ساخته‌های اعجاب‌آور مهندسان ایرانی از زمان «انقلاب شهرنشینی» تا «انقلاب صنعتی» را آشکار می‌سازد که حماسه‌ای می‌سراید از پنج هزار سال فن و هنر و تمدن بی‌بدیل یک ملت بزرگ.

  بيشتر بخوانيد ...

 در فرآیند برنامه‌ریزی و تدارک جشن‌های هشتادمین سال تأسیس دانشگاه تهران و در جریان طراحی لوگوی این جشن‌ها ایده‌ای مبنی بر طراحی یک خط نوشته و یا کتیبه به عنوان نماد نوشتاری مراسم مطرح شد، که مورد استقبال کمیته برگزاری جشن هشتادمین سال قرار گرفت. شایسته بود که از خط نستعلیق به عنوان میراث گرانبار هنر ایرانی (یا همان عروس خطوط اسلامی) به عنوان عنصر در خور بزرگداشت تاسیس دانشگاه تهران استفاده شود.
  کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران، مفتخر است دست نوشته‌ای که در نهایت زیبایی به رشته تحریر در آمده است را از دست هنرمند استاد غلامحسین امیرخانی با مضمون " هشتادمین سال تأسیس دانشکده فنی دانشگاه تهران" به عنوان هدیه دریافت نماید. این کتیبه زیبا در هفته نخست خرداد ماه یکهزار و سیصد و نود و سه و هم زمان با سالروز تصویب تأسیس دانشگاه تهران کتابت شده است.

  بيشتر بخوانيد ...

 مراسم نکوداشت خدمات علمی، فناوری، صنعتی و اجرایی دکتر حسین محسنی استاد برجسته دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشکده فنی دانشگاه تهران روز چهارشنبه 10 دی ماه 1393 از ساعت 17:30 برگزار خواهد شد.
ضمن دعوت از اعضای کانون، به اطلاع دانشجویان رشته‌های مهندسی برق و کامپیوتر می‌رساند در این مراسم خبر ویژه‌ای برای دانشجویان خلاق و فن آفرین اعلام خواهد شد.
این مراسم در محل آمفی تئاتر دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، واقع در خیابان کارگر شمالی، بالاتر از جلال‌آل‌احمد، پردیس شماره 2 دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار می‌گردد.

  بيشتر بخوانيد ...

روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: در هشتادمین سال تصویب قانون تأسیس دانشگاه جلسه‌ای با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه، دکترسید احمدرضا خضری مشاور رئیس دانشگاه و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی، دکتر سید مهدی قمصری، دکتر حسن به‌نژاد، دکتر سیدجواد ساداتی‌نژاد، دکتر عباس مصلی‌نژاد،دکتر سید محمد شهابی، مهندس محمدرضا رستمی و مهندس میرعلیرضا مهنا، دبیر کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران در تاریخ هشتم دی ماه 93 در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد و موضوع تأسیس کانون دانش‌آموختگان دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
  بيشتر بخوانيد ...

 با کمال تاسف مطلع شدیم پدر دکتر محسن حائری (عمران56) استاد دانشکده مهندسی عمران دانشگاه شریف و رئیس کمیته تخصصی مهندسی عمران کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران به رحمت ایزدی پیوست.
مراسم یادبود آن مرحوم روز پنجشنبه 11 دی ماه 1393 از ساعت: 14:30 الی 16:30 در مسجد رضویه واقع در خیابان قصرالدشت، بین دامپزشکی و هاشمی و روز یکشنبه 14 دی ماه از ساعت: 14:30 الی 16:30 مراسم ختمی در مسجد دانشگاه شریف برگزار خواهد شد.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران این ضایعه را به خانواده ایشان تسلیت گفته و برای آن مرحوم آمرزش و علو درجات مسئلت دارد.

  بيشتر بخوانيد ...

 خلاصه تصمیمات هیات مدیره کانون در آذر ماه 1393 به شرح ذیل می‌باشد:
در رابطه با امور مربوط به جشن هشتادمین سال تاسیس دانشکده فنی:
برای شناسایی و معرفی اعضای شاخص و برجسته خانواده فنی در مراسم هشتادمین سال، اقدامات اولیه‌ای در چند ماه گذشته برای تعریف و طبقه‌بندی برجستگان و مفهوم‌سازی جدید انجام شده است. مقرر شد کمیته منتخبی فعالیت‌های انجام شده را جمع‌بندی و سپس برای انتخاب مصادیق اقدام گردد.
گزارش گردهمایی آبان ماه کانون در نشریه اقتصادی تجارت فردا منتشر گردید. همچنین در شماره آتی نشریه مهرنامه با همکاری کانون گزارش ویژه‌ای پیرامون هشتادمین سال تاسیس دانشکده فنی منتشر خواهد شد.

  بيشتر بخوانيد ...

 در خرداد ماه 1313 قانون تاسیس دانشگاه تهران به تصویب مجلس شورای ملی رسید و سنگ بنای اولین موسسه آموزش عالی در ایران گذارده شد. دانشکده فنی یکی از دانشکده‌های این دانشگاه در بدو تاسیس می‌باشد.
دانشکده فنی پس از گذر هشتاد سال تلاش بی‏ وقفه علمی، امروز در زمره برترین موسسات آموزشی دنیا قرار دارد و سالهاست که فارغ‌التحصیلان آن در راه سازندگی و آبادانی ایران عزیز و پیشرفت مهندسی دنیا گام برداشته‌اند.
هم دانشکده‌ای عزیز! در اسفند ماه سال جاری گردهم می‌آییم و هشتادمین سال تاسیس دانشکده پر افتخار فنی را گرامی خواهیم داشت.

  بيشتر بخوانيد ...

صفحه 8 از 40اولين   قبلي   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدي   آخرين   

صفحه اصلی | تماس با کانون | نقشه سايت  | كميته ها

Copyright ©2008-2013 Fanni.info
Portal Powered By Farashahr