}
دو شنبه ، 13 ارديبهشت ، 95 Search  | 
صفحه اصلی
تلگرام کانون Minimize
پنج هزارسال مهندسی ایرانی
خاطرات
برگ هايي از تاريخ

عضویت در پورتال
ورود پست الکترونیکی
آدرس ايميل:
درخواست اشتراك
پيوندها

دانشگاه تهران


دانشكده فنی


بنياد حاميان دانشكده فنی

 


 


 

مهندس کاظم کریمی درگذشت Image: مهندس کاظم کریمی درگذشت
با کمال تاسف و تاثر مهندس کاظم کریمی (راه و ساختمان29) رئیس هیات مدیره شرکت ساختمانی پاریز روز جمعه 20 شهریور ماه 1394 به رحمت ایزدی پیوست.
مراسم بزرگداشت ایشان روز سه‌شنبه 24 شهریور ماه از ساعت: 16 الی 17:30 در مسجدالرضا واقع در خیابان نیلوفر برگزار می‌شود.
همچنین مراسم تشییع آن شادوران، روز یکشنبه 22 شهریور ماه از ساعت:9 صبح از منزل آن مرحوم، واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به میدان قدس، کوچه ماه رو زاده،  کوچه رمضانیان، پلاک 25 برگزار می‌گردد.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران این فقدان را به خانواده‌ ایشان تسلیت گفته و برای آن مرحوم آمرزش و علو درجات مسئلت دارد.

 

بيشتر بخوانيد ...
معرفی کتاب؛ سیر تحول راه و راه‌آهن در ایران Image: معرفی کتاب؛ سیر تحول راه و راه‌آهن در ایران

 کتاب سیر تحول راه و راه‌آهن در ایران تالیف مهندس منوچهر احتشامی (راه و ساختمان37) در تابستان 1394 با همکاری جامعه مهندسان مشاور ایران منتشر شد.
 این کتاب به تاریخچه راه و راه‌آهن در ایران و چگونگی توسعه آن پرداخته است و مشتمل بر هفت فصل است که سه فصل ابتدایی آن به تاریخچه پیدایش و توسعه راه در ایران و چهار فصل انتهایی آن به تاریخچه راه‌آهن در کشور می‌پردازد. راه و راه‌سازی در ایران در سه دوره مختلف شامل دوره باستان، دوره پهلوی و پس از انقلاب اسلامی مورد توجه نگارنده بوده است.
علاقمندان می‌توانند جهت تهیه این کتاب به انتشارات نسمر به آدرس خیابان مطهری، ابتدای خیابان ترکمنستان، شماره 42، واحد 8 مراجعه و یا با شماره 88435216 تماس حاصل نمایند.

بيشتر بخوانيد ...
کیسون در میان 100 پیمانکار برتر بین‌المللی دنیا قرار گرفت Image: کیسون در میان 100 پیمانکار برتر بین‌المللی دنیا قرار گرفت
برای نخستین بار در تاریخ صنعت ساخت و ساز کشور، یک شرکت ایرانی سهامی عام از بخش خصوصی در جمع 100 پیمانکار برتر بین المللی این صنعت در جهان قرار گرفت.
شرکت کیسون در رقابت با 250 پیمانکار برتر جهان در سال 2015 (بر اساس عملکرد سال 2014)، با 19 رتبه بهبود نسبت به سال قبل، رتبه 99 را در فعالیت های برون مرزی در بازارهای بین المللی و با 5 رتبه بهبود نسبت به سال قبل، رتبه 207 را در مجموع فعالیت های درون مرزی و برون مرزی کسب نموده است. این شرکت همچنین بر اساس آخرین رتبه بندی اعلام شده، رتبه 7 انبو‌ه سازان برتر جهان را کسب نمود.
این موفقیت ها در شرایطی حاصل شده است که در سال های اخیر، محدودیت های زیادی در اثر تحریم های بین المللی برای فعالیت های شرکت های ایرانی در خارج از ایران ایجاد شده بود.
بيشتر بخوانيد ...
معرفی کتاب؛ شیمی فیزیک و ترمودینامیک مواد Image: معرفی کتاب؛ شیمی فیزیک و ترمودینامیک مواد

 کتاب شیمی فیزیک و ترمودینامیک مواد تالیف دکتر امیرحسین پاک‌سرشت (متالورژی82) و دکتر عمادالدین اویسی(متالورژی84) در اردیبهشت ماه 94 چاپ پنجم آن انجام شد. محتوای این کتاب شامل درس و نکات کلیدی مربوط به شیمی فیزیک و ترمودینامیک مواد می‌باشد.
علاقمندان جهت تهیه کتاب می‌توانند به کلیه کتاب‌فروشی‌ها و انتشارات جهش به آدرس میدان انقلاب، ابتداي خيابان آزادي، نرسيده به جمالزاده شمالی، کوچه قائم مقام، پلاک 5 مراجعه و یا با شماره 66572100 تماس حاصل نمایند.

بيشتر بخوانيد ...
دانشجوی مهندسی صنایع دانشکده فنی، دانشجوی برگزیده کشور Image: دانشجوی مهندسی صنایع دانشکده فنی، دانشجوی برگزیده کشور
دانشجوی مهندسی صنایع دانشکده فنی، به عنوان دانشجوی برتر کشور انتخاب شد. روابط عمومی دانشکده فنی گزارش داد: در آیین تجلیل از دانشجویان برتر کشور که عصر روز 27 مردادماه با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزرای علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و معاونین و مدیران وزارت علوم و بهداشت برگزار شد، از دانشجویان نمونه کشور در پنج گروه فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه، کشاورزی و دامپزشکی و هنر تجلیل شد.
در میان دانشجویان منتخب کشور، مهندس میثم نصراللهی، دانشجوی مقطع دکتری در رشته مهندسی صنایع، در گروه فنی و مهندسی این دوره از جشنواره دانشجویان برتر کشور، به عنوان دانشجوی نمونه انتخاب شد و مورد تقدیر قرار گرفت.
گفتنی است در این دوره از آیین تقدیر از دانشجویان برتر کشور، 28 نفر در مقطع دکتری، 8 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 4 نفر در مقطع کارشناسی معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.
بيشتر بخوانيد ...
معرفی کتاب؛ مبانی خلاقیت در تبلیغات Image: معرفی کتاب؛ مبانی خلاقیت در تبلیغات

 کتاب مبانی خلاقیت در تبلیغات توسط مهندس کامیار شیروانی مقدم (متالورژی83) ترجمه و توسط انتشارات سیته منتشر شد.
در این کتاب، تمام تلاش نویسنده بر آن بوده است تا با طرح شیوه‌های مختلف ایده‌یابی و نزدیک‌ شدن به پتانسیل‌های نهفته در بخش‌های گوناگون تولید محصول یا خدمات، مخاطب را با خود همراه سازد و او را به طراحی ذهنی وادارد؛ طراحی‌ای که از فرایند گروهی ایده‌پردازان نشات می‌گیرد و از حجم عظیمی از ایده‌های خام به ایده‌ی خلاقانه نزدیک می‌شود. در ترجمه این کتاب از ترجمه لفظ به لفظ پرهیز شده و تلاش مترجم بر این بوده است که متن با توجه به ماهیت خاص خود، و نه لزوماً ماهیت واژه‌های انگلیسی کتاب به خوانندگان ارائه شود. گاهی نیز به منظور روشن شدن بیشتر موضوع و خروج از بن‌بست‌های مفهومی، مترجم به ناچار برخی گفتارها را به متن افزوده است که به همین سبب می‌توان این کتاب را ترجمه و تالیف به شمار آورد.
علاقمندان می‌توانند جهت تهیه این کتاب به انتشارات سیته با شماره 77509339 تماس حاصل نمایند.

بيشتر بخوانيد ...
همایش ارتباط با نظام مهندسی ساختمان Image: همایش ارتباط با نظام مهندسی ساختمان

 به اطلاع اعضای کانون می‌رساند، انجمن صنفی مهندسان مشاور معمار و شهرساز با همکاری تشکل‌های مهندسی ساختمان، نشست تخصصی تحت عنوان «ضرورت‌های شرکت در انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان» را برگزار می‌کند.
این همایش روز دوشنبه 16 شهریور ماه 1394 از ساعت: 17:30 الی 19:30 در تالار استاد جلیل شهناز واقع در خانه هنرمندان، خیابان ایرانشهر برگزار می‌گردد.

بيشتر بخوانيد ...
سفری دو روزه به زنجان Image: سفری دو روزه به زنجان

 به اطلاع اعضا می‌رساند، کمیته بازدید کانون در نظر دارد در تاریخ‌های 12 و 13 شهریور ماه 1394 برنامه دو روزه به زنجان را برگزار نماید. هزینه سفر 2،600،000ریال می‌باشدکه شامل وسیله نقلیه (میدل باس)، صبحانه، ناهار و میان وعده‌های سفر، بیمه و اقامت (هتل پیام زنجان) خواهد بود .این برنامه به سرپرستی مهندس زینب حاجی‌حسینی (عمران86) برگزار می‌گردد.
علاقمندان به شرکت در برنامه فرصت دارند تا ساعت 14:00روز دوشنبه 9 شهریور ماه نسبت به ثبت نام و پرداخت هزینه خود اقدام نمایند. همچنین می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با شماره های(6-88026365) تماس حاصل نمایند.

بيشتر بخوانيد ...
مهندس فیروز نظرداد درگذشت Image: مهندس فیروز نظرداد درگذشت

 متاسفانه با خبر شدیم مهندس فیروز نظرداد (راه و ساختمان39) مهندس پیشکسوت دانشکده فنی و از یاریگران کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی در هفته آخر مرداد ماه 1394به رحمت ایزدی پیوست.
وی طی سال‌های 1373 تا 1386 به عنوان مدیر عامل شرکت مهندسین مشاور سگال مشغول فعالیت بود.
مراسم ختم ایشان روز چهارشنبه 4 شهریور ماه از ساعت: 18:00 الی 19:30 در جامعه مهندسان مشاور ایران واقع در خیابان ولنجک، خیابان 26، بلوار دانشجو، روبروي البرز 2، نبش گلريزان برگزار می‌گردد.
کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران این فقدان را به خانواده‌ ایشان تسلیت گفته و برای آن مرحوم آمرزش و علو درجات مسئلت دارد.

بيشتر بخوانيد ...
قدردانی و سپاس Image: قدردانی و سپاس

دبیر کانون در پایان دوره مسئولیت خود از اعضا، حامیان و همکاران کانون به خاطر مساعدت و حمایتهایشان تشکر و قدردانی کرد.این متن بدین شرح است:

به نام خدا
 اکنون که دوره دو ساله مسئولیت اینجانب به عنوان دبیر کانون به پایان رسیده است، لذا بر خود واجب می‌دانم که از همکاری صمیمانه، همدلی و حمایت بی‌بدیل دانش‌آموختگان گرامی، دانشجویان عزیز، اعضای محترم هیات علمی و کارکنان تلاشگر دانشکده فنی و دبیرخانه کانون تشکر کرده و از لطف و محبت بی دریغ آنان قدردانی نمایم.
از اعضای محترم کانون که در این دوره علیرغم وجود مشکلات و کمبودها یاری‌رسان بوده‌اند، صمیمانه سپاسگزارم. هر آنچه که در این کارنامه دو ساله درخشان و افتخارآفرین می‌نماید مرهون کار گروهی، تلاش مسئولانه و حمایت و همبستگی اعضای فعال بویژه اعضای جوان کانون بوده است.
بيشتر بخوانيد ...
اپلیکیشن کانون برای تلفن‌های هوشمند Image: اپلیکیشن کانون برای تلفن‌های هوشمند

 به اطلاع اعضای کانون می‌رساند، اپلیکیشن‌های کاربردی موبایل‌های هوشمند (iOS ـ Android) کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران با نام Fanni Alumni، هم‌اکنون بروی سایت‌های بازار و سیبچه قرار دارند.
علاقمندان جهت دانلود نرم افزار اندروید اینجا را کلیک نمایند و همچنین برای دانلود اپلیکیشن iOS اینجا را کلیک کنند.  خواهشمندیم پس از نصب آن، نظرات و پیشنهادات خود را به آدرس : Support@fanni.info  ارسال نمایید.
برای اعضای مقیم خارج از کشور این نرم افزارها بزودی در App Store  و Google play  قرار خواهد گرفت.

بيشتر بخوانيد ...
دانشگاه تهران در بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت Image: دانشگاه تهران در بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت

 روابط عمومی دانشگاه تهران گزارش داد: بر اساس گزارش منتشر شده از سوی نظام رتبه‌بندی شانگهای مبنی بر ارزیابی دانشگاه‌های جهان در سال 2015، دانشگاه تهران در میان 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. به گزارش معاونت بین‌الملل دانشگاه تهران، در این رتبه‌بندی، دانشگاه تهران در رتبه 201 تا 300 جهان و در جایگاه اول ملی، در کنار دانشگاه‌های معتبری چون ویکتوریا، واترلو، یورک، اتاوا، فلوریدای جنوبی، ماریلند بالتیمور، نوتردام، نبراسکا و اوتاگو قرار گرفته و پس از آن، دانشگاه صنعتی شریف در جایگاه دوم و در رتبه 401 تا 500 جهان قرار دارد. 

بيشتر بخوانيد ...
نمایش رام کردن زن سرکش در گردهمایی مرداد ماه کانون Image: نمایش رام کردن زن سرکش در گردهمایی مرداد ماه کانون

 گردهمایی عمومی مرداد ماه کانون به نمایش رام کردن زن سرکش اثر ویلیام شکسپیر و کارگردانی مریم کاظمی اختصاص داشت. این برنامه روز چهارشنبه 28 مرداد ماه 1394 با حضور 230 نفر از اعضای کانون و خانواده‌هایشان در تالار ایوان شمس برگزار شد.
در انتهای این نمایش مهندس محمد عطاردیان (راه و ساختمان 38) عضو شورای عالی کانون با اهدای کتاب و فیلم 5000 سال مهندسی ایرانی به کارگردان این نمایش، از وی قدردانی به عمل آورد.

بيشتر بخوانيد ...
گلگشت یک روزه در جنگل پلنگ دره Image: گلگشت یک روزه در جنگل پلنگ دره

 کمیته بازدید کانون، گلگشت یک روزه در جنگل زیبای پلنگ دره واقع در منقطه سواد کوه را روز جمعه 9 مرداد ماه 1394 برای 31 نفر از اعضا و همراهانشان برگزار کرد. حاضرین پس از صرف صبحانه در نزدیکی فیروزکوه به سمت شیرگاه رفته و در آنجا وارد مسیر فرعی و خاکی منتهی به جنگل شدند. شرکت کنندگان بعد از پیاده شدن از ماشین، حدود یک ساعت در جنگل پیاده روی نموده و در قسمت-هایی از مسیر از رودخانه جاری در میان جنگل عبور کردند. متأسفانه به دلیل خشکسالی‌های اخیر میزان آب رودخانه بسیار کمتر از حد مورد انتظار بود. بعد از توقفی چند ساعتی در دل جنگل و صرف ناهار و چای زغالی به سمت وسیله نقلیه بازگشته و به سمت تهران و مبدأ حرکت خود راهی شدند. سرپرستی این برنامه به عهده مهندس مهدی‌یار هوبخت (متالورژی 86) بود.

بيشتر بخوانيد ...
شروع به كار شوراى عالى دوره سيزدهم Image: شروع به كار شوراى عالى دوره سيزدهم

 روز پنجشنبه 31 مرداد ماه آخرین جلسه شورای‌عالی دوره دوازدهم و اولین جلسه شورای‌عالی دوره سیزدهم در محل اتاق شورای دانشکده فنی برگزار گردید. در ابتدا صورتجلسه قبلی شورا قرائت و مورد تصویب قرار گرفت. سپس دبیر کانون گزارش فعالیت‌های آخرین ماه دوره دوازدهم را ارائه کرد. با تصویب گزارش، خاتمه کار این دوره توسط آقای دکتر پرویز جبه‌دارمارالانی رئیس شورا اعلام گردید. سپس اعضای هیات رئیسه مجمع مشتمل بر آقایان مهندس رفیعی طباطبایی، مهندس گواهی و خانم‌ها مهندس لکستانی و حیدرلو اداره جلسه را بر عهده گرفتند.

بيشتر بخوانيد ...
Page 8 of 143First   Previous   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Next   Last   
صفحه اصلی | تماس با کانون | نقشه سايت | كميته ها | دبیرخانه کانون

Copyright ©2008-2016 Fanni.info
Portal Powered By Farashahr