}
شنبه ، 31 فرورديـن ، 98
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

حضور پارک علم و فناوری در سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی، دانشگاه تهران:

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، در سی‌وپنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری که با مشارکت ۵۰ کشور جهان برگزار شد، شرکت کرد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران به نقل از پارک علم و فناوری، سی‌و‌پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری (IASP 2018) توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ استانداری و شهرداری اصفهان از 11 تا 14 شهریور ۱۳۹۷، با حضور رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، برگزار شد.

این کنفرانس که یکی از مهم‌ترین رویدادهای بین‌المللی در حوزه اقتصاد و شرکت‌های دانش‌بنیان محسوب می‌شود، پس از سی‌وچهار دوره، برای نخستین بار به میزبانی جمهوری اسلامی ایران با حضور مسئولان کشوری و حداقل شرکت‌کننده از کشور جهان در مهمانسرای عباسی اصفهان برگزار شد.

موضوع این کنفرانس «حرکت به سوی شهرها و جوامع پایدار، پرورش و ترویج اکوسیستم‌های نوآوری» بود. در این رویداد چگونگی بهره‌مندی از ظرفیت نهادهای توسعه فناوری به ویژه پارک‌های علم و فناوری برای رفع مشکلات شهرها و رسیدن به توسعه پایدار بررسی شد.

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران همچنین به همراه ۲۱ کشور جهان در نمایشگاه سی و پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌ های علم و فناوری و مناطق نوآوری شرکت کرد و به همراه کشورهایی همچون مالزی، ترکیه، فرانسه و دیگر کشورهای داخلی و خارجی به ارایه آخرین تحولات مراکز خود و ارایه تجربیات و دستاوردها و قابلیت‌های نهادهای پشتیبان شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان پرداخت.

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در حاشیه سی‌و‌پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و فناوری و مناطق نوآوری، در جلساتی با روسای پارک‌های ایتالیا، فرانسه، پرتغال، آفریقای جنوبی و ترکیه با هدف همکاری‌های مشترک در شبکه‌سازی بین شرکت‌ها و همکاری مشترک در انتقال تکنولوژی، انکوباسیون بین‌الملل، همکاری مشترک در استارت‌آپ‌ها بحث و تبادل نظر کرد.

در این کنفرانس سه روزه، رییس و دبیرکل انجمن پارک های علم و فناوری جهان، وزیر علوم افغانستان، سفیرانی از بیش از ۳۰ کشور و کارشناسان پارک های علم و فناوری ۵۰ کشور جهان حضور داشتند.

تعداد بييندگان:  305
Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane