}
شنبه ، 31 فرورديـن ، 98
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

آیین ورودی نودانشجویان سال ۱۳۹۷ برگزار شد

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی، دانشگاه تهران:

آیین ورودی نودانشجویان امسال  ۳۱ شهریور ۱۳۹۷در دانشگاه تهران برگزار شد. دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران دراین مراسم، دانشجویان را ترسیم‌کننده بخش بزرگی از نقشه راه آینده کشور توصیف کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر نیلی احمدآبادی، با بیان اینکه امروز برای دانشگاه تهران و هم‌چنین کشور روز بزرگی است، گفت: «ما امروز شاهد پیوستن شما نودانشجویان عزیز به دانشگاه تهران هستیم. شما دانشجویان بخش بزرگی از نقشه راه آینده کشور را ترسیم خواهید کرد. همانگونه که امروز دستاوردهای کشور را مرهون دانش‌آموختگانی هستیم، که در سال‌های گذشته در این دانشگاه تحصیل می‌کردند.»
رییس دانشگاه تهران با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس افزود: «با نگاهی به سرداران، رزمندگان و ایثارگرانی که هشت سال در مقابل تهاجم دشمن ایستادگی و کشور را حفظ کردند، حضور دانش‌آموختگان و دانشجویان دانشگاه تهران را بسیار پررنگ خواهیم دید.»
وی تصریح کرد: «بسیاری از دستاوردهای دیگر در حوزه فرهنگ، هنر، ادب، صنعت و حتی پزشکی که ما آن را هم متعلق به دانشگاه تهران می‌دانیم، مرهون دانش‌آموختگان دانشگاه تهران است. پس ما به خوبی از نقش و تاثیر شما بر آینده کشور آگاهیم.»
دکتر نیلی احمدآبادی با تقدیر از تلاش‌های نودانشجویان برای ورود به برترین دانشگاه کشور خاطرنشان کرد: «شما آرزوهای بزرگی را در سر دارید، باید هم داشته باشید و این مسئولیت شماست و برای تحقق این آرزوها بود که دانشگاه تهران را انتخاب کردید.»
وی در پاسخ به اینکه آیا دانشگاه تهران می‌تواند آرزوهای شما را برآورده سازد و آنچه که خانواده‌‌ها برای شما در نظر داشته‌اند محقق خواهد شد، عنوان کرد: «تجربه گذشته نشان می‌دهد که قطعا این امر شدنی است و اگر جایی چالش یا aکمبودی داریم ناشی از علم و دانش نیست و شاید ناشی از آن است که آموخته‌هایمان را آنگونه که باید به کار نگرفته و یا اینکه خوب نیاموخته‌ایم. اگر علم را به همراه اخلاق بیاموزیم به‌طور حتم آرزوهایمان محقق خواهد شد.»
به گفته رییس دانشگاه تهران امروز دانشگاه تهران با استناد به تجربه‌های گرانقدر خود، به واسطه حضور استادان برجسته، امکانات گسترده و کارکنان شریف توانمندی‌های بیشتری را پیدا کرده است.
دکتر نیلی احمدآبادی با یادآوری برنامه پنج ساله دانشگاه تهران گفت‌: «این برنامه‌ها امروز ارکان همه دانشگاه‌های توسعه یافته است. آموزش ما یک آموزش تحول‌آفرین است. تلاش ما بر این قرار داد تا خلاقیت، مسئولیت اجتماعی، نگاه نقادانه و کار گروهی را به دانشجویان آموزش دهیم. اما امروزه آموزش دوطرفه است، فقط محوریت با استاد نیست، بلکه بیشتر دانشجو محور است. دانشجو باید مطالبه‌گر باشد و از دریای بزرگ علم در دانشگاه به نحو مطلوب و شایسته استفاده کند.»
رییس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه همکاری‌های گسترده بین‌المللی و حضور موثر دانشجویان در جامعه توسط دانشگاه تهران قابل تحقق است، بیان کرد: «بحث بسیار بزرگی که امروز مطرح است، ضریب تاثیر دانشگاه‌ها در جامعه است. با نگاهی به گذشته دانشگاه تهران و ستاره‌های درخشان آن به‌خوبی اثرگذاری و جایگاه آنها در جامعه قابل ملاحظه است. این تاثیر باید بیشتر شود و ما باید نقشه راه جدیدی را ترسیم کنیم تا با کمک شما و تحت راهنمایی استادان، این تاثیرگذاری بیش از گذشته محقق شود.»
وی در پایان سخنان خود اظهار کرد: «همه ما به دنبال الگویی هستیم، این الگو را انتخاب و مسیر آن را بررسی می‌کنیم و تلاش داریم تا با تطبیق مسیر آن در جهت رسیدن به الگوی مورد نظر اقدام کنیم. خوشبختانه دانشگاه تهران در حوزه‌های مختلف می‌تواند به دانشجویان الگوهای مشخص و روشنی ارایه کند. تاکید می‌کنم همه دانشگاه در جهت کمک به نودانشجویان قرار دارد و تلاش خود را خواهیم کرد که این استعداد برتر شما بیش از گذشته شکوفا شود.»
در ابتدای این مراسم رییس و مسئولان دانشگاه تهران با گرامی‌داشت یاد و خاطر شهدا به مقام شامخ ۳۹۴ شهید دانشگاه تهران ادای احترام کردند.
قرائت میثاق‌نامه استادان و دانشجویان دانشگاه تهران و تحویل پرچم دانشگاه از یک دانش‌آموخته به یک نودانشجو، از دیگر برنامه‌های این آیین بود. هم‌چنین در پایان از رتبه‌های برتر پذیرفته شده در دانشگاه تهران تقدیر به‌عمل آمد.
همزمان با برگزاری آیین ورودی برای نودانشجویان، همایشی تحت عنوان «خانه و دانشگاه» ویژه خانواده نودانشجویان، و با هدف آشنایی هر چه بیشتر والدین با محیط تحصیل دانشجویان و نیز تبادل نظر با مسئولان پردیس‌ها و دانشکده‌های مربوط در زمینه ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت دانشجویان برگزار شد.

تعداد بييندگان:  295
Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane