}
چهار شنبه ، 27 تــيـــر ، 97
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

دکتر اسد اسماعیلی در آمریکا درگذشت

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی:

با کمال تاسف باخبر شدیم دکتر اسدالله اسعد (اسد) اسماعیلی دانش‌آموخته برجسته رشته عمران دانشکده فنی، عضو سابق هیات مدیره بنیاد دانش‌آموختگان و دوستداران دانشکده فنی در آمریکا پس از گذراندن یک دوره بیماری در بیمارستان مرکزی کانزاس آمریکا در تاریخ سوم ژوئن (13 خرداد) در گذشت.

دکتر اسماعیلی از بنیان‌گذاران وب‌سایت بنیاد دانش‌آموختگان و دوستداران دانشکده فنی در آمریکا بوده و به مدت 20 سال این وب‌سایت را مدیریت کرد.

از جمله دیگر فعالیت‌های وی می‌توان به تاسیس صندوقی برای اختصاص بورس تحصیلی برای کودکان ایرانی در کانزاس اشاره کرد. وی متولد سال 1337 در کرمان بوده و دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشکده فنی گذارنده و دکتری خود را از دانشگاه کالیفرنیا اخذ کرد.

دکتر اسماعیلی سال 2014 تدریس در دانشگاه را آغاز کرد. وی برنده جوایز متعددی در زمینه تدریس شده است. تحقیقات وی بر روی سیستم‌های هوشمند پل متمرکز شده بود.

از دکتر اسماعیلی یک کتاب و بیش از 45 مقاله در مجلات علمی برجا مانده است. وی همچنین در نگارش بیش از 130 مقاله برای ارایه در کنفرانس‌های بین‌المللی همکاری داشت.

وی سردبیر مجله ASCE Journal of Bridge Engineering و ویرایشگر مهمان مجله ASCE (مجله مهندسی مکانیک) بود.
مراسم خاکسپاری و یادبود وی در ایران متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران این ضایعه را به خانواده و دوستان وی تسلیت گفته و برای درگذشته آمرزش روح آرزومند است.

تعداد بييندگان:  180
Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane